Copy
View this email in your browser

 18.12.18

ביטאון בית הספר הפתוח-הדמוקרטי ביפו

על הפרק

מה צפוי השבוע, הודעות ונושאים שוטפים
"מדברים דמוקרטיה" מפגש ההורים השלישי בנושא חינוך דמוקרטי
יום רביעי, 19.12.18 בשעה 20:30 
מפגש עם מנהלים של בתי ספר דמוקרטיים על האתגרים של החינוך הדמוקרטי והשינויים העוברים עליו ואלה שעוד צפויים, על התפקיד של ההורים מנקודת המבט של בתי הספר השונים ועל חינוך דמוקרטי בכלל.
במפגש ניתן לרכוש את הספר של יעקב הכט על החוויות והעקרונות של חינוך דמוקרטי ב-55 ש״ח (במזומן, ונודה לכם אם תביאו סכום מדויק).
כולם מוזמנים, הורים ותלמידים בוגרים.
זאת ועוד:
ביום ג' 18.12 החלו לפעול ועדות בחט"צ, בהתאם להחלטת כנס משנה שעברה. הוועדות הן: כנס, מרחב וחזות, גישור, איכות סביבה ותרבות. במפגש הראשון נפגשו הילדים עם תלמידי התיכון הפעילים בוועדות המקבילות, כדי להבין איך פועלות הוועדות של הגדולים.
 
 
יום שישי: כנס דיון בנושא שימוש בטלפונים ניידים בתחומי בית הספר
לפני כשנתיים קיימה הקהילה כנס חשוב בנושא שימוש בטלפונים ניידים ברחבי בית הספר. הכנס עלה ביוזמת הורים ובסופו נקבעו הסדרים שונים לשימוש בטלפונים ניידים בחטיבות השונות. (אפשר לקרוא את החלטת הכנס מלפני שנתיים במערכת נועם8*). כעת, לאחר שנתיים, ובעקבות לא מעט קשיים שנולדו בעקבות ההתמודדות עם שימוש בניידים בביה"ס, נולד צורך לקיים דיון מחודש בנושא. ועדת כנס תקיים שני כנסים בנושא:

לקראת הכנס, ניסחה ועדת כנס שאלון לתלמידים ולתלמידות - אותו תוכלו לקרוא ולמלא כאן - ובו הם מתבקשים להביע את עמדתם בנושא לקראת דיונים בכנסי בית ובכנסים הכללים.
לוח הזמנים:

כנס דיון 21.12.18 במסגרתו יתגבשו הצעות להצבעה בכנס הבא.
כנס הצבעה 4.1.19
מעורבותכם חשובה!

* לבקשת חברות בנועם8
סל תשלומים
למי שעדיין לא הסדיר לחצו כאן ועשו זאת מיד ובקלות

 אירועים קרובים 

ימי חשיפה וימים פתוחים
השנה נקיים את ימי החשיפה במהלך ינואר בתאריכים:
יום שישי - 18/1/19 8:30-11:30. 
יום שישי - 25/1/19 8:30-11:30. 
ימי החשיפה נערכים כדי לאפשר להורים וילדים המעוניינים להירשם לביה"ס להגיע ולהתרשם. הימים פתוחים לכל החטיבות עד כיתה יא. אתם מוזמנים להפיץ את התאריכים הלאה למתעניינים. 
חשוב מאוד! 
הנוכחות ביום חשיפה הכרחית לצורך הגשת מועמדות לבית הספר. בנוסף, הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם לגן חובה או לכיתה א חייבים לבצע הרשמה דרך האתר העירוני, ללא הרשמה באתר העירוני לא נוכל לקבל את התלמידים.
לפרטים נוספים נא לשלוח מייל לאוריאנה מועדת קליטת משפחות : oriana@oriana.co.il
הכנס השני של הפרלמנט הארצי של בתי הספר הדמוקרטים
יום שישי, 28 בדצמבר 2018 9:00-12:00
 בבית הספר הדמוקרטי בכפר סבא, רחוב תרי עשר, כפר סבא.

האירוע יכלול שני חלקים:
  • סיור בשני בתי הספר הדמוקרטיים בכפר סבא: בית הספר הדמוקרטי הוותיק ובית הספר "סאדברי" החדש.
  • התכנסות הפרלמנט הארצי 
על סדר היום:
  • עדכונים והודעות
  • דיון ולמידת עמיתים: כיצד הופכים רעיון לפעילות?
  • דיון עקרוני: מקומם של כללים מגדריים בטורניר הכדורגל של הקהילה (ראו מסגרת).
ההגעה עצמאית. הורים שמעוניינים להצטרף, מוזמנים
(תמונה: USAG- Humphreys)
על הכללים המגדריים בטורניר הכדורגל הקהילתי
מידי שנה אנו עורכים טורנירי כדורגל אזוריים וטורניר גמר ארצי. בעבר נקבע כלל כי בכל מהלך המשחק חייבים לשתף בכל קבוצה שחקנים ושחקניות משני המגדרים (עדיין לא עסקנו במגדר השלישי).
בפרלמנט הארצי האחרון עלו תהיות לגבי השאלות: האמנם בכך אנו מקיימים שוויון בין המגדרים? האם הדבר אכן מעצים, או שהוא למעשה פוגע?
בכנס הבא אנו רוצים לדון אם להמשיך ולקיים את חובת השיתוף הזאת במשחקים או אולי לקיים טורניר נפרד לכל מגדר? אולי שיתוף חופשי, ללא בחינת מגדר המשתתפות והמשתתפים? נדון בעקרונות, בחלופות האפשרויות ובהשלכות.
הכנס הארצי מזמין את הקהילה שלנו לערוך על כך דיונים בבית הספר, בשכבות השונות, בבתים, בפרלמנט, בחצר, במגרש הכדורגל ובכל מקום וזמן שנמצא לנכון כדי שהנציגים שלנו יגיעו לדיון בפרלמנט הארצי, טעונים בטיעונים ובמגוון דעות ועמדות שיביאו מבית ספרנו.
 

המגזין

מהנעשה בקהילה
 
יום זכויות האדם הבין-לאומי
ביום שישי האחרון ציינו את יום זכויות האדם הבין-לאומי בסדרת הרצאות וסדנאות לתלמידים ולהורים. במהלך היום למדו התלמידים על זכויות האדם, על מרכזיותן בתפיסת העולם הדמוקרטית ועל חשיבותן לכל אחת ואחד מאיתנו, תוך מתן דגש על מצב זכויות האדם ביפו – הסביבה הקרובה והמוכרת להם.
תלמידי היסודי השתתפו בסדנאות דרמה, קולנוע, יצירת כרזות, הדפסה על חולצות ותכנון שדרות ירושלים.
תלמידי חטיבת הביניים והתיכון השתתפו בהרצאות של אמיר בדראן, חבר מועצת העיר, ושל קסה גטו, פעילה חברתית בעדה האתיופית, ובסדנאות צילום עיתונות ודרמה.
תלמידי החטיבה הצעירה עסקו בנושא זכויות האדם בפעילויות שונות שהעביר צוות החט"צ לאורך כל השבוע.
תודה רבה להורים שתרמו מזמנם ומרצם להצלחת היום החשוב הזה: תומר אפלבאום, אבא של ניצן; ורד רשף-גוזלן, אמא של תהילה; יואב ברתל, אבא של אבשלום ואחינועם; ואסף קורמן, אבא של אביתר. תודה למורים יעל בר-און, טל קוהן, ליאב שופן, מירי מהבד , אורית צ'קול. ולשרון גל-נובק על הפקת האירוע. 
המשלחת מגרמניה מסיירת ונהנית בשיעורי בישול ואמנות בטיולים בארץ ובהכרות מעמיקה עם החברים בישראל ועם הארץ. תודה לתומר ואיתי מובילי המשלחת
 על חינוך דמוקרטי

קריאה לחינוך פתוח דמוקרטי
"החינוך הפתוח הוא גישה חינוכית ייחודית הנשענת על השקפות פילוסופיות ליברליות בחינוך ובפסיכולוגיה, המדגישות תפיסת חרות וסובלנות כערכי יסוד. בהתאם, תפיסת ביה"ס הפתוח מושתת על זכאותם של בני האדם, מבוגרים וילדים, לקבל התייחסות שווה, ולהכרה, שלכל פרט אישיות שונה ואוטונומית. מתפיסות אלה נובע, כי יש לאפשר לילד לפתח את אישיותו במלואה, בקצב  המתאים  לו  ללא  הטפה,  ללא  כפיה  ומתוך  בחירה  חופשית.  ביה"ס  יתרכז   במתן   כלים לתלמיד, באמצעותם  יוכל  לרכוש  ידע  ודעת, לפתח  רגישות  לעצמו, לזולתו  ולסביבה  בה  הוא חי, בהיות התלמיד עצמו מעצב התהליך, ומציב את מטרותיו האישיות."

פסקת הפתיחה של מסמך "אני מאמין" של בית הספר שלנו.
 

לנוחיותכם לחצו על הקישורים כדי לשלוח מייל לוועדות השונות של בית הספר


רוצים גם לשלוח סיפורים, שירים, צילומים, ציורים
?המלצות, בדיחות או מה שתבחרו לדמוקרתון
להצעות, חדשות, בקשות, עדכונים - לחצו כאן
להשתתפות בפודקאסט - לחצו כאן

לבקשת הצטרפות לרשת החברתית נועם8 שלחו מייל בכתובת הזאת


אתר בית הספר הפתוח הדמוקרטי - לחצו כאן
יוזמת ההורים "נועם 8" - לחצו כאן   


 
Share
Tweet
Forward


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maayan · tel aviv · Tel Aviv 61000 · Israel

Email Marketing Powered by Mailchimp