سلام

من علی بندری هستم و خیلی خوشحالم که دارم بعد از مدتها ایمیل می‌زنم که خبر بدم پخش فصل دوم پادکست بی‌پلاس از چهارشنبه هشتم خرداد شروع می‌شه. فصل دوم رو هم می‌تونین از همونجاهایی که فصل اول رو می‌شنیدین دنبال کنین، بهتر از همه از اپهای پادکست مثل overcast و castbox و google podcast و البته سایت پادکست یا ناملیک یا SoundCLoud. لیست کامل‌تر اپها و راههای شنیدن بی‌پلاس اینجا هست. البته کانال تلگرام هم هست ولی ما همیشه دعوت و تشویق می‌کنیم که پادکست رو از اپهای مخصوصش بشنوین، هم به خاطر امکاناتی که به شما می‌دن هم به خاطر آماری که به ما می‌دن و کمک می‌کنن پادکست رو بهتر اداره کنیم.

صفحه‌ی اینستاگرام پادکست بی‌پلاس هم راه افتاده و قراره که اونجا هم درباره‌ی کتابهای بی‌پلاس و نویسنده‌هاش و ایده‌هاشون حرف بزنیم.

و اما درباره‌ی فصل دوم.

در واقع چیز خاصی تغییر نکرده و این ادامه‌ی همون پادکسته که داره بعد از چند ماه توقف دوباره پخش می‌شه. برای همین هم شماره‌ی اپیزودها رو در ادامه‌ی اپیزودهای فصل قبل می‌زنیم و از ۱۷ شروع می‌کنیم و می‌ریم جلو. تیممون البته کمی بزرگ‌تر شده و به زودی می‌تونین در صفحه‌ی درباره‌ی ما با همه‌ی اونهای که می‌شناسین و نمی‌شناسین آشنا بشین.

این فصل ۱۸ اپیزود خواهد داشت که توشون یک چهارشنبه در میون خلاصه‌‌ی کتاب‌های غیرداستانی رو تعریف می‌کنیم. مثل فصل قبل بین این اپیزودها هم کتاب جدید هست هم کتاب قدیمی، هم کتابی که تا حالا به فارسی ترجمه نشده و هم کتابی که چند ترجمه ازش موجوده.

حواسمون هم هست که بی‌پلاس جایگزین کتاب خوندن نیست بلکه دعوتیه به خوندن کتابهایی که ما خوندیمشون و برامون جالب بودن. این خلاصه‌کردن کتاب یه راه خوبیه واسه خود ما که مطمئن بشیم از هر کتاب بیشترین چیزی رو که می‌تونستیم یاد گرفتیم. امیدواریم که اثرش برای شما هم شبیه همین باشه.

در طول پخش فصل اول پادکست خیلی‌ها می‌پرسیدن که کتاب‌ها رو از کجا می‌شه خرید. امسال داریم با بعضی از ناشرها، فروشگاه اینترنتی و کتابفروشی‌هایی همکاری می‌کنیم که شما بتونین راحت‌تر کتابهای معرفی شده رو بخرین. برای خرید کتاب‌ها میتونین این‌جا رو ببینین. کتاب‌های فصل دوم هم کم‌کم و همزمان با آمدن اپیزودها میان توی همین فروشگاه‌ها.
اسم همه‌ی کتابها رو ولی امسال از قبل نمی‌گیم و فقط کمی قبل از پخش هر اپیزود عنوان کتابی که معرفی می‌کنیم توی سایت مشخص می‌شه. حال و هوا و موضوعات کتاب‌ها اما کمابیش همون ترکیبیه که در شانزده اپیزود قبلی هم دیدیم.

مثلاً اپیزود هفدهم هم که می‌شه اولین اپیزود فصل دو خلاصه‌ی کتابیه به نام Freakonomics. کتاب به جز اینکه خودش کتاب جذابیه یک اهمیت دیگه هم داره. نویسندگانش در واقع دو نفری هستن که از چند سال پیش شروع کردن به ساختن یک پادکست فوق‌العاده جذاب و موفق و معروف به همین نام و طی این سالها کارشون هم خیلی توسعه پیدا کرده و تجربه‌های درخشان و هیجان‌انگیزی چه در زمینه پادکست‌سازی چه کتاب‌نوشتن چه برنامه‌های مشابه و غیرمشابه دیگه داشتن. اگر نمی‌شناسینشون پیشنهاد می‌کنم اینجا رو ببینین و با صاحبان این ذهن‌های قشنگ و فعال و حسرت‌برانگیز آشنا بشین.

حالا درباره‌ی کتاب و پادکستشون در خود پادکست هم بیشتر حرف می‌زنیم. اینجا فقط می‌خواستم به شما که دنبال‌کننده‌های جدی‌تر پادکست هستین یک ایده‌ای از چیزی که در اپیزود اول انتظامون رو می‌کشه بدم.

حرف آخر هم اینکه امسال هم اگر بخواین می‌تونین پشتیبان مالی بی‌پلاس بشین. با همون مبلغ پارسال، یعنی برای هر اپیزود اگر ایرانین سه هزار تومان و اگر خارجین یک دلار یا یورو یا معادلش به ارز مملکتی که توش هستین. پشتیبانی هم کاملا اختیاریه و شرعاً و قانوناً و اخلاقاً و عرفاً هیچ الزامی به پرداختش نیست. این فقط برای اینه که کسانی که می‌خوان بتونن نقشی در تداوم تولید پادکست داشته باشن.

پارسال مجموعاً نزدیک ۴۵۰ نفر پشتیبان داشت پادکست که من از یکی یکی شون ممنونم. امیدوارم امسال هم، چه با پشتیبانی مالی چه با پیشنهاد و معرفی بی‌پلاس به دیگران، چه با ریویو نوشتن برای پادکست در اپهای پادکست به ما کمک کنین که بتونیم بریم جلوتر و پادکست‌های بیشتر و بهتری درست کنیم.

 

ممنونیم که همراهمونین و مرسی که صبر کردین.

علی بندری

شما این ایمیل رو دریافت می‌کنید چون در خبرنامه‌ی بی‌پلاس عضو شدید. اگر تمایل به دریافت این ایمیل‌ها ندارید می‌تونید عضویتتون رو از اینجا لغو کنید.

Copyright © 2018 Bplus podcast, All rights reserved.

Our maili 1050 Hoff
Oslo, Norway 0218
Norway


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
ChannelB Podcasts · Drengsrudbekken 12 Asker · Oslo, 1383 · Norway