Copy

Vážení členové a příznivci Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, zasílám aktuální vydání Newsletteru 
 
View this email in your browser


Hyundai podporuje obce regionu

Společenská odpovědnost je dlouhodobě nedílnou součástí firemní strategie Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. V programu „Dobrý soused“ každoročně získává finanční podporu od společnosti třináct obcí regionu. Každé z nich firma věnuje 50 tisíc korun. Kdo získal symbolický šek a finanční bonus letos v již desátém ročníku projektu „Dobrý soused“? Dozvíte se v tiskové zprávě na odkaze

10 let muziklu v Ostravě již dnes

Česká televize odvysílá na stanici „ČT art“ v přímém přenosu v pondělí 22. února ve 20.15 hodin koncert nazvaný 10 LET MUZIKÁLU V OSTRAVĚ 2010–2020. Nabídne divákům průřez muzikálovým repertoárem naší členské organizace Národního divadla moravskoslezského za posledních deset let, kdy právě tento hudební žánr v souboru převážil nad dříve preferovanými operetami. Více ZDE

Projekt TRANS TRITIA v OSN

Projekt TRANS TRITIA, na jehož výstupech se podílelo spolu s partnery z Polska a Slovenska i Sdružení, byl prezentován na 58. zasedání Pracovní skupiny pro vnitrozemskou vodní dopravu při Evropské hospodářské komisi OSN. Jednání se zúčastnil i p. Tomáš Kolařík, ředitel Plavba a vodní cesty o.p.s. (členská organizace Sdružení) a současně i zástupce Ředitelství vodních cest ČR.

V rámci projektu TRANS TRITIA byly zpracovány zejména mj. akční plány pro vodní cesty, železni a logistická centra na území EGTC TRITIA. Akční plány byly zpracovány také formou krátkých video, které najde na odkazech:
 

Vodní cesty                             Železnice                                   Logistická centra

Program POHO2030

Sdružení od roku 2004 organizovalo cyklus konferencí a diskusních panelů „Průmyslová krajina“, kterými v předstihu reagovalo na restrukturalizaci těžkého průmyslu (zejména hornictví) v regionu.  Jejím základním postulátem bylo, že řešení území po ukončení těžby černého uhlí dotčeného důlní činností je nutno řešit koncepčně v úzké spolupráci zainteresovaných subjeků..
 
Program „POHO 2030“ jehož koordinátorem je krajská společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. (MSID). je unikátní transformační program pro území mezi Havířovem, Karvinou a Orlovou. Jde o unikátní místo, kde ustupující těžba černého uhlí postupně nabízí prostor pro nový rozvoj území.   V minulosti těžce zkoušená, dnes čekající na lidi, kteří ji znovu probudí k životu. Územní celek po staletí ovlivňovaný těžbou uhlí, dnes stále místo s obrovským potenciálem sloužit nadále lidem – s klidem a novou tváří. 

Toto území by se mělo stát oblastí, která bude lákat investory a přitáhne zde i kapitál. POHO2030 je místo pro realizaci projektů, které mu zajistí komplexní rozvoj, aplikaci chytrých řešení a prvků nové energetiky.

V současné době má POHO2030 jako jednu z priorit identifikaci projektů pro konkrétní využití důlních areálů a ploch na principu udržitelné změny a přechodu energetiky od fosilních paliv.

Budeme rádi, pokud se i Vaše společnost stane součástí vzniku nového a úspěšného regionu. 

Více o programu POHO2030
 

Financování transformačních projektů podniků

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Moravskoslezského kraje uspořádala webinář se zaměřením na financování malých a středních podniků v uhelném regionu „Jak financovat transformační projekty podniků?" Účastníci webináře byli seznámeni s Mechanismem pro spravedlivou transformaci uhelných regionů, s možnostmi čerpání z nového Operačního programu Spravedlivá transformace a informacemi k možnostem financování prostřednictvím Evropské investiční banky a ČMZRB. Záznam z webináře a prezentace najdete ZDE

 

Factum OU

V médiích se objevuje velké množství informací, názorů a postojů, ve kterých může být obtížné se zorientovat. Proto je tady FactumOU, nový pořad Ostravské univerzity, ve kterém jsou odborně a zároveň srozumitelně rozebírána témata, která právě ve společnosti rezonují. A hlavně, jak říká samotný název, jsou založena na faktech. Zájemci se v pořadu přes sociální sítě ptají na vše, co je zajímá. V přímém přenosu jim pak odpovídají vědci a osobnosti, ke kterým mohou mít důvěru. Ostravská univerzita se tak snaží postavit dezinformačním kampaním, šířit osvětu a informace založené na reálných faktech.
Ve čtvrtek 25. února v 18:00 můžete shlédnout druhý díl FactumOU, ve kterém se odborníci zaměří na souvislosti mezi pohybovou aktivitou lidí, jejich zdravím a psychikou. Pořad můžete sledovat na YouTube a Facebooku Ostravské univerzity. Dotazy do diskuze vkládejte do odkazu

Hostem rektora Jana Laty budou Daniel Jandačka zakladatel Centra diagnostiky lidského pohybu na Ostravské univerzitě a od roku 2021 děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a Steriani Elavsky, kinantropoložka zaměřující se na psychologii pohybu.Živý on-line magazín OU najdete na odkaze.
 

 

E-news POSITIV

Pravidelnou e-verzi novinek z našeho regionu našeho partnera magazínu POSITIV Business and Style si přečtěte ZDE


 

Daňové aktuality v praxi

Naše členská organizace „Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o.“ vám přináší novinku - „Daňové aktuality v praxi“. Jejím cílem je krátce informovat o nejdůležitějších novinkách v oblasti daní a jejich praktických dopadech na Vás a Vaše podnikání. Závěr roku 2020 byl na daňové změny bohatý. Daňové oddělení KŠB je připraveno poskytnout Vám podrobnější informace nebo pomoci při řešení konkrétních otázek.

Více

 

Nový pořad TV POLAR 

K pravidelným pořadům regionální TV POLAR přibude nový pod názvem „Energie a kraj“. Půjde o magazín o cestě od uhlí k alternativním zdrojům. Premiéra již ve čtvrtek 25.2.2021. Vysílací časy najdete na webu

 

Zautomatizujme administrativní procesy

Moravskoslezské inovační centrum a naše členská organizace New Dimension vás zvou na další workshop z cyklu praktických seminářů zaměřených na digitalizaci firemních prostředí. Workshop vám představí způsoby, jak automatizovat administrativní procesy a získat tak čas na kreativnější práci.


Více

 


Ing. Radúz Mácha
ředitel
Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.
Výstavní 2224/8
709 00 Ostrava - Mariánské Hory
 
mobil:   +420 777 192 014
e-mail: 
rmacha@msunion.cz
web:     www.msunion.cz
Copyright © 2021 Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp