Copy

Vážení členové a příznivci Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, zasílám aktuální vydání Newsletteru 
 
View this email in your browser

PF 2021

Na prahu roku 2021 přeji všem členům Sdružení pro rozvoj MSK a jeho příznivcům zejména mimořádně pevné zdraví, plnou náruč štěstí, neutuchající elán, energii, životní vitalitu, optimismus a spokojenou rodinu. Též dobré a spolehlivé přátele. Na co sáhnete, nechť se podaří a vaše předsevzetí nechť se vám splní.

Važme si základních lidských hodnot a pokusme se každý z nás přispět svým dílem ke kultivaci morálního stavu naší společnosti a celkového společenského klimatu. Uzamkněme bránu nenávisti, vzájemné nesnášenlivosti i lidské závisti. Neničme si planetu a važme si bezpečí. Rozvíjejme region, ve kterém žijeme. A užijme si každý den alespoň jednu obyčejnou drobnou radost!!! Šiřme optimismus, úsměv a dokažme, že ten je více nakažlivý než coronavirus!!! Ať nás život baví!!!
 
Regionální redakce iDNES/Zpravodajství oslovila některé osobnosti kraje a zeptala se na jejich přání do nastupujícího roku 2021. Přání všech směřuje nejčastěji směrem k co největšímu odvrácení pandemické hrozby.Přečtěte si ZDE.

 

REGION PRO SEBE  trochu jinak

Na tradiční REGION PRO SEBE, tentokrát s ohledem na coronavirus trochu jinak, se můžete podívat na odkaze.

 

LF v Ostravě potřebujeme

Sdružení v závěru roku 2020 iniciovalo diskuzní fórum k podpoře existence a rozvoje Lékařské fakulty v Ostravě. Do diskuzního fóra jsme pozvali zástupce klíčových aktérů, kteří před kamerami TV POLAR diskutovali o budoucnosti této fakulty. Pořad najdete na odkaze. 

 

POSITIV 04/2020

Vydání magazínu POSITIV Business and Style, jehož jsme partnerem, s tematickým podtitulem INOVACE si přečtěte na odkaze.

 

Příští DAKAR s HE3DA ?

Společnost Magna Energy Storage, členská organizace našeho Sdružení připravila pro Rallye DAKAR 2021 doprovodný vůz TATRA, který je vybaven fotovoltaickou elektrárnou s velkokapacitním bateriovým úložištěm - s lithiovými články HE3DA. Český projekt nehořlavých baterií, které využívají nanomateriál má ambici světového unikátu a zájem už je o něj v zahraničí. Náročnou zkouškou pro ně je i právě probíhající Dakar 2021. Autor projektu Radomír Prus se spojil se závodním jezdcem Alešem Lopraisem a jede v TATŘE jako jeden z jeho rychlých doprovodů. Baterie HE3DA jsou využívány především v bivaku. Možná to bude historický první malý krůček k budoucí elektromobilitě závodních trucků. Záběry z přejezdu saudskoarabské pouště najdete na odkaze.
„Žhavý písek, pořádné vedro, vysoké G-čka, vibrace a otřesy, to je přesně co potřebujeme pro otestování našich bateriových článků HE3DA v extrémních podmínkách. Jen tak můžeme uskutečnit náš sen, projet slavnou soutěž DAKAR jen s baterkami a motory HE3DA“, dodává Vladimír Jirka ze společnosti Magna Energy Storage

Více

 


Ing. Radúz Mácha
ředitel
Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.
Výstavní 2224/8
709 00 Ostrava - Mariánské Hory
 
mobil:   +420 777 192 014
e-mail: 
rmacha@msunion.cz
web:     www.msunion.cz
Copyright © 2021 Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp