<<Oslovení>>

přinášíme Vám článek, který představuje internetový server YouTube jako nástroj pro podporu rozvoje různých složek gramotností, konkrétně digitální a čtenářské. Nejprve je YouTube vymezen (jeho vize, druhy videí), prostor je věnován i tzv. youtuberům. Součástí článku jsou konkrétní metodické tipy, jak využít YouTube k rozvoji digitálních kompetencí či čtenářské gramotnosti.
Číst celé.
Jak proběhly podzimní minikonference gramotností?
Minikonference gramotností nabídly učitelům příležitost se setkat s kolegy nad společným tématem gramotností ve výuce a sdílet příklady dobré praxe rozvoje gramotností v předmětech. Níže najdete ohlédnutí za průběhem a důležitými tématy minikonferencí.
V podzimních měsících proběhla i setkání společenství praxe
Ohlédněte se s námi za 10 setkáními společenství praxe, která propojovala učitele MŠ a ZŠ s odborníky na vybraná témata rozvoje matematické, čtenářské a digitální gramotnosti v aktivitách škol pro různé vzdělávací oblasti RVP. Inspirativní články lektorů naleznete na webu společenství praxe.
Co nás čeká?
Minikonference odborného panelu pro matematickou gramotnost – 26. 3. 2019, Brno
Chci se přihlásit na minikonferenci OP pro matematickou gramotnost
Nové blogové příspěvky Gramotnosti v praxi
Jak na malou násobilku při hraní ragby
Byl jsem na jedné ukázkové hodině tělocviku, kterou vedl bývalý výborný hráč ragby Martin Kafka .... Stačí málo a děti musí při jednoduchém pohybu zapojit i hlavu. Například při driblování počítají jeden úder o zem za dva (tři, čtyři, pět, …) body nebo podobným počítáním mají dosáhnout nějakého čísla (např. 45 při počítání úderu za pět bodů), nebo když ve skupince na zemi svými těly vytvářejí písmeno, číslo nebo geometrický tvar. Více
Stala jsem se na chvíli dyslektikem
Věděli jste, s čím se může potýkat mozek dyslektika? Jak vnímá psaný text? Že je velmi důležité zvolit správný typ písma, jeho velikost a barvu pozadí? Já ne. Měla jsem však možnost si to vyzkoušet – vidět text očima dyslektika. Více
Další příspěvky z blogu sledujte průběžně na webu Gramotnosti.pro.
Hledáme autory inspirativních materiálů Gramotnosti.pro učitele

Vytvořte a sdílejte příspěvky pro rozvoj čtenářské, matematické či digitální gramotnosti v různých vzdělávacích oborech a oblastech MŠ a ZŠ za finanční odměnu. Více informací.
Kontaktujte nás na: ppuc@nuv.cz.
Přepošlete newsletter i Vašim kolegům, inspirujte se, sdílejte a doražte společně na některou z naších akcí.
Projekt Podpora práce učitelů (PPUČ) – Podpora budování kapacit pro rozvoj základních pre/gramotností v předškolním a základním vzdělávání je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, jeho realizaci zajišťuje Národní ústav pro vzdělávání.Chcete změnit zasílání mailů? Změňte si své nasatvení nebo se odhlašte.

Email Marketing Powered by Mailchimp