Copy
Milí přátelé,
nevím, zda se předvánoční shon letos týkal i vás, ale v mém případě se vše zklidnilo až s příchodem nového roku. Mohla za to novoroční procházka z Břevnova pěšky až do centra, na kterou bylo najednou dost času, takže její tempo bylo nezvykle pomalé a člověk si asi právě proto všímal nezvykle mnoha nových věcí.
 
V rámci břevnovské části trasy nešlo o objevování nových míst, ale o zaznamenávání detailů fasád, tvarů oken nebo dokonce jmen firem na štítcích u dveří, tedy věcí, které normálně vůbec nemáte čas vnímat. Díky možnosti se na chvíli zastavit a zkoumat okolí počítám k dalším objevům novoroční procházky například Loretánskou zahradu nebo Zlatou ulici vedoucí z Anenského náměstí až do Jilské, kde si budete chvílemi připadat jak ve středověké Praze. Vřele doporučuji.
 
Hezký leden a co nejklidnější start do nového roku Vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

TRAMVAJ NA STRAHOV - MĚSTSKÁ ČÁST ŽÁDÁ ÚPRAVY
V listopadu 2021 se Rada MČ Prahy 6 vyjádřila k plánovanému řešení nové tramvajové trati mezi Malovankou a Stadionem Strahov. MČ požaduje návrh přepracovat z důvodu požadavku na samostatný pruh pro automobily, díky kterému by Strahov jako celoměstsky významná lokalita získal vyšší kapacitu dopravní obslužnosti. MČ zároveň žádá, aby s ní magistrát obdobné záležitosti projednával předem již ve fázi zadání.
OPERAČNÍ STŘEDISKO NA MALOVANCE - KONEC HIBERNACE
 
Když se na Malovance objevily žluté zábrany s informací o stavbě operačního střediska Malovanka s plánovaným dokončení za 4 roky v lednu 2020, zdálo se to jako nekonečně dlouhá doba. Dnes jsme rádi za zprávu, že hotovo by mělo být v roce 2023. Efekt kovové ohrady spolehlivě utlumil nespokojenost s tím, že původně měl být na místě park. Dočkají se místní jako kompenzace zakrytí větracího otvoru Strahovského tunelu?
 
OBYVATELÉ JUNÁCKÉ ZABRÁNILI VÝSTAVBĚ UPROSTŘED ZAHRADY
Vloni vzbudila pozdvižení plánovaná výstavba "komunitního centra" uprostřed zahrady u domu v Junácké 7 v těsném sousedství hojně navštěvovaného hřiště. O zahájení stavebního řízení, které probíhalo ve zrychleném režimu, se místní dozvěděli jen náhodou. Proti projektu se zvedla vlna odporu: sousedé nesouhlasili jak s kácením zeleně, tak se zvýšením dopravní zátěže v dosud klidné lokalitě. Číst dál
PRAHA 6 SPUSTILA INTERAKTIVNÍ MAPU VEŘEJNÝCH SLUŽEB
Městská část Praha 6 vytvořila vlastní geoportál: interaktivní mapu, která umožňuje snadnou orientaci na území šestky a poskytuje přehled místních veřejných služeb. Uživatelé geoportálu zde jednoduše vyhledají například nejbližší dětská hřiště, veřejné lavičky, školy a školky či aktuální rozmístění velkoobjemových kontejnerů. Geoportál najdete zde. Stačí rozkliknout ikonu lupy a vybrat, co zrovna hledáte.
NOVÁ SAMOOBSLUŽNÁ PRÁDELNA NA PATOČKOVĚ
V prádelně můžete ve čtyřech pračkách a třech sušičkách vyprat za hodinu až 51 kg prádla najednou. Praní je levnější než v čistírně. Při praní se do pračky automaticky dávkuje prací prostředek a aviváž, které jsou již v ceně. Na konci každého pracího cyklu je ještě přidávána dezinfekční složka na přírodní bázi, která vydezinfikuje prádlo i celou pračku. Při čekání můžete využít bezplatné Wi-Fi nebo si dát kávu.
 
OCHUTNALI JSME: FATFUCK SMASH BURGERS
Poté, co dobylo Holešovice, zřídilo úspěšné hamburgerové bistro pobočku na Bělohorské poblíž zastávky Malovanka. Jste-li milovníci hamburgerů, pak vás nový podnik na adrese Bělohorská 158 nadchne stejně jako nás. Šťavnaté placičky z bio hovězího masa v nadýchané domácí bulce, hranolky smažené na hovězím loji, báječné omáčky (nám nejvíc chutnala CHIPOTLE Mayo BBQ) a k tomu Vinohradská jedenáctka. Doporučujeme dát si místo velkého burgeru dva malé „slider“, lépe se konzumují. Dobrou chuť!
LEDNOVÉ KULTURNÍ TIPY
  • Výstava výtvarných prací žáků Základní umělecké školy Jana Hanuše v místní pobočce Městské knihovny na Bělohorské (výstava trvá do konce ledna)
  • Jelenice -  milovníky artových bizarností a fanoušky režiséra Quentina Dupieuxe potěší černá komedie, ve které hraje hlavní roli jelenicová bunda a videokamera. K vidění v kině Dlabačov v pátek 28. ledna v 16:00.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp