Copy
Milí přátelé,

když fouká tak, jako foukalo o poslední lednové neděli, nelze se před tím schovat téměř nikde, takže jakékoliv venkovní aktivity jsou prakticky vyloučené. Takové situace jsou však ojedinělé, mnohem častěji prostě pouze fouká, což ale také nemusí být příjemným zážitkem, pokud máte rádi vycházky nebo běhání po zimní osvětlené Ladronce. Pro takové z vás bych měl tip: zkuste vyrazit „do uliček“. Například do zástavby nad Bělohorskou anebo do „šumavské“ (díky názvům ulic) oblasti v okolí sídliště Podbělohorská. Lampy svítí a vítr fouká jen občas mezi domy.

A když jsme u té Šumavy: co se týče větru a běžek, není nad lesy v okolí Churáňova. To může na kvildských pláních zuřit vichřice, vy o tom ale prakticky nevíte. Osobně vyzkoušeno poslední lednovou sobotu.

Hezký únor a pokud možno bezvětří Vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

NÁPAD PRO ŠESTKU (JE) BYL SKVĚLÁ VĚC
Spolky z Prahy 6 sdružené do iniciativy Společně pro Šestku apelují na radnici, aby přehodnotila svůj postoj a nerušila projekt Nápad pro Šestku. Nově by totiž projekt neměl být určen občanům, ale pouze základním školám. Jedná se o jediný participativní projekt radnice, který pomáhá posilovat místní komunity. V Břevnově díky němu vzniklo například oblíbené Plivátko. Apel spolků najdete na našem webu nebo v aktuálním čísle časopisu Šestka.
TOČNA DLABAČOV NA JAŘE OŽIJE
 
Zábradlí natřené zářivě červenou barvou dalo loni jasně najevo, že na tramvajové smyčce Dlabačov se něco chystá. V červenci se konalo výběrové řízení, ve kterém uspěli pánové Řídký a Kužílek z Prahy 6. V současné době dochází k uzavírání smluv a k přípravám na uvedení do provozu. Kromě opravy sociálního zařízení a zázemí by měl na místě stát vyřazený tramvajový vůz. Chybět nebude venkovní posezení. Otevření se plánuje na květen.

 
NOVÁ KNIHOVNA S EKOLOGICKOU TÉMATIKOU

Pod zkratkou KEK (komunitní ekologická knihovna) funguje od ledna v centru Nesedím sousedím knihovna, která má za cíl zprostředkovat informace o udržitelném způsobu života a o ochraně přírody. V nabídce jsou také knihy pro děti. Zakladatelka knihovny Anna Hradilková chce pořádat i tematické besedy. V brzké době si budete moci prohlídnout nabídku knihovny online.

GRANTY NA PODPORU ZELENĚ A HOSPODAŘENÍ S VODOU
Městská část Praha 6 vypsala granty na úpravy veřejných prostranství, vysazování veřejné zeleně a následnou péče o ni, hospodaření s dešťovou a odpadní vodou nebo podporu péče o volně žijící živočichy. Podpora je určena také komunitním projektům (komunitní zahrady, revitalizace vnitrobloků, drobné herní prvky či lavičky). O dotace mohou žádat občané, bytová družstva, SVJ i vlastníci bytových domů. Termín podání žádostí je 11. února - 12. března. Více zde.
KAM ZMIZEL OBLÍBENÝ PRODAVAČ NOVÉHO PROSTORU OD BILLY
Jistě si pamatujete pana Jana, který prodával před Billou nejen časopis Nový prostor, ale také detektivní příběhy, které sám napsal a svázal. Chybí nám, a proto jsme po něm pátrali v redakci jeho časopisu i v supermarketu, před kterým prodával. Dozvěděli jsme se, že pan Jan si našel nejen práci v autodílně, ale i přítelkyni. Protože ho už asi na Bělohorské neuvidíme, připomeneme si jej alespoň jednou z jeho originálních básní.
 
VYZKOUŠELI JSME: KAVÁRNA V PROTILETECKÉM BUNKRU
V poutním areálu Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře (konečná tramvaje č. 22) můžete navštívit Kavárnu Kliner, umístěnou v protileteckém krytu z 2. světově války. Pejskaři či kuřáci ocení venkovní zahrádku, klaustrofobiky potěší, že kryt má okna. Kavárník Jiří Klíner má vztah k japonské kultuře, takže se můžete těšit na kvalitní čaje. V nabídce je rovněž káva na mnoho způsobů, horká čokoláda, svařené víno, destiláty, domácí dezerty nebo řemeslná piva. Otevřeno je od středy do neděle. 
MAGICKÉ DATUM 22. 2. 2022: SEJDEME SE V TRAMVAJI?
Podle ezoteriků větší množství číslic 2 vedle sebe vyjadřuje takzvané andělské číslo a v kombinaci s číslem nula znamená přítomnost duchovní síly. Ať už tomu věříte nebo ne, můžete se připojit k těm, kteří oslaví magické datum v tramvaji číslo 22.

Pokud přijdou všichni přihlášení fanoušci facebookové události, nejspíš si v úterý 22. 2. 2022 ve 22.22 v tramvaji číslo 22 nesednete.
 KULTURA A VOLNÝ ČAS: TIPY NA ÚNOR
  • Zrcadlení: vernisáž výstavy norských fotografií a čtení poezie I. Smíška. Ve středu 9. února v kavárně Popocafepetl, Bělohorská 7.
  • Noc a den s Harry Potterem: dobrodružné přespání se známým hrdinou pro děti od 8 do 14 let.  Ze čtvrtka na pátek 3. – 4. února v Domě dětí a mládeže Bílá Hora.
  • NOC6:  Klubová noc Prahy 6 je společný projekt šesti místních hudebních klubů (KC Klubovna, Klub 007 Strahov, Kaštan, Potrvá, Na slamníku a Balada). Každý klub nabídne jiný žánr, od rapu přes elektronickou hudbu a punk až po alternativní rock.  V sobotu 19. února.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp