Copy
Facebook
Twitter
Website
Milí přátelé,

před několika měsíci jsem psal o tom, co dělat, když fouká na Ladronce, ovšem netušil jsem ještě, co to znamená, když fouká na jižním pobřeží Kréty. Když vás z letiště přivezou do hotelu a vy nemůžete otevřít dveře auta, není to tím, že by byla zamčená. Je to vítr. Když z pokoje vyrazíte na snídani nebo na večeři do jiné budovy hotelu vzdálené asi dvacet metrů a skoro se tam nedá dojít, přičemž si oběma rukama přidržujete brýle, je to stále vítr. A když z pokoje koukáte na pláž a zdá se vám, že vlny nejdou ke břehu, ale překvapivě od něj, není to efekt včerejších večerních drinků. Je to stále stejný vítr. Vítr z hor ve vnitrozemí, který se v blízkých soutěskách tak urychlí, že jeho nárazy se doslova nedají ustát. Jižní Kréta je však přesto naprosto úžasná a je pravda, že když fouká, ani vám nepřijde, že je venku třicet stupňů ve stínu.

Hezkou druhou polovinu léta a vydařenou dovolenou vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

BŘEVNOV MÁ MISTRYNI SVĚTA!

Možná už to víte: naše sousedka Vanda Marušová, starostka břevnovského Sokola a dobrá duše místní tělovýchovy, získala na mistrovství světa veteránů ve finském Tampere zlatou medaili v hodu oštěpem. Jak vypadá příprava na takovou událost, kolik peněz musela šampionka za svoji účast zaplatit, jak probíhaly oslavy po návratu a na jaké další závody se osmašedesátiletá atletka chystá, si můžete přečíst v rozhovoru, který pro magazín Reportér pořídil další náš soused Marek Šálek: 

Čtyřicet let bez oštěpu a teď světové zlato!
CO SLIBOVALI POLITICI A JAK TO DOPADLO
Před čtyřmi lety jsme se ptali kandidujících subjektů, na otázky důležité pro Břevnov. Již na podzim nás čekají další volby. Dříve, než se na nás vyvalí nové sliby, vám nabízíme pohled zpět. Na první pohled se toho moc nezměnilo - čekáme na krytou Petynku, úpravy Bělohorské, realizaci Plánu pro Ladronku, vrácení Vincentina… Největší posun nastal, když Union Břevnov zvítězil nad prodloužením Tomanovy ulice. Dočkali jsme si i překvapení – točna Dlabačov našla dočasné využití a Břevnovské posvícení mělo dvouletou odmlku.
Anketa ke komunálním volbám 2018
DOBŘE UTAJENÉ VEŘEJNÉ ZÁCHODKY
Nedávno proběhlo tiskem, že provozovatelé restaurací získají významnou slevu na záboru za předzahrádku výměnou za celoroční bezplatné využití WC pro veřejnost. V Břevnově se veřejná WC příliš nevyskytují, pátrali jsme proto, kolik restaurací tuto možnost nabízí. Poté, co jsme nenašli žádnou samolepku FREE WC, otázali jsme se na radnici, které provozovny se k akci připojily. Dozvěděli jsme se následující: „Vylepení samolepky na viditelné místo je pro provozovatele dobrovolné. Vzhledem k tomu, že povolovací řízení k umístění předzahrádek stále probíhají, není možné seznam provozoven s bezplatným využitím WC poskytnout“.  Takže jsme tam, kde jsme byli: stydlivějším povahám, které si netroufají vzít restaurační WC útokem nebo se potupně doprošovat, nezbývá než vzít zavděk četnou břevnovskou zelení.
BISTRO LA PIADINA NABÍZÍ SPECIALITU Z REGIONU EMILIA ROMAGNA 
Bistra rostou na našem bulváru jako houby po dešti. La Piadina na Bělohorské 117/219 (mezi hotelem Valcha a prodejnou Dog´s dream) potěší malou zelenou předzahrádkou, milou obsluhou a otvírací dobou denně do 23 hodin. Pšeničnou placku piadinu servírují s nejrůznějšími náplněmi od lososa či prosciutta přes trhané vepřové až po vegetariánskou verzi s mozzarellou. Na čepu mají italské pivo Birra Moretti. Jídlo si můžete dopředu objednat, ale i když to neuděláte, za pár minut máte rychlé občerstvení na stole.
KULTURNÍ A JINÉ AKCE V LÉTĚ
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp