Copy
Milí přátelé,

prodloužený víkend kolem svátku 17. listopadu byl letos překvapivě neuvěřitelně zimní. Plán byl strávit jej na horách, ale Šumavu jsme na poslední chvíli změnili na Krkonoše, protože studený sibiřský vzduch proudil od severovýchodu a srážky tam na rozdíl od jihu měly být sněhové. A skutečně, zima byla v okolí Pece pod Sněžkou pohádková, ačkoli při pohledu na facebookové momentky ze zasněžené Ladronky se zdálo, že Břevnov Krkonoším zdatně sekundoval. Přesto bych se chtěl s vámi podělit o jeden mimořádný zážitek z nejvyšších českých hor, a to o výšlap po tzv. zimní cestě z Modrého dolu až na Výrovku, která vede úbočím Studniční hory pod místem zvaným Mapa republiky, kde se drží sníh nejdéle v roce. Půjdete prakticky sami panenskou přírodou lemovanou výhledy na Černou horu. Cesta je značena pouze tyčemi a částečně prochází přes lavinový svah, takže doporučuji právě na začátku zimy.

Hezký prosinec a klidné vánoční svátky vám všem za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

MIKULÁŠSKÉ SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ NA DRINOPOLU

V pondělí 5. prosince přijde na Drinopol Mikuláš, čerti i anděl. Navazujeme tak na tradici, přerušenou covidovou epidemií. Chcete-li, aby Mikuláš obdaroval i vaše děti, přineste vše potřebné. Přijďte, i když vám děti odrostly, můžete si dát báječnou kávu nebo kakao od indiánů Arhuacos a k tomu něco na zub. Akci, která se koná od 16 do 18 hodin na náměstíčku u zastávky tramvaje Drinopol, pořádá Spolek pro Břevnov ve spolupráci s Café Arhuacos

DÁRKY Z BŘEVNOVA

Jako každoročně vám přinášíme autentická doporučení na vánoční dárky z naší čtvrti. Podívejte se na výběr místních obchodů, kde nakupujeme dárky my. Jsme rádi, že i letos přibylo v Břevnově několik obchodů, takže se pestrost nabídky se každým rokem rozšiřuje. Koupí dárků u místních se nejen vyhnete předvánoční nákupní hysterii, ale pomůžete domácním podnikatelům přežít.

Nechte se inspirovat
NÁMĚSTÍČKA MALÉHO VATIKÁNU ČEKÁ PROMĚNA
Zářijová slavnost Zažít město jinak otevřela téma budoucnosti malých náměstíček v západním cípu Břevnova mezi Ladronkou a Bělohorskou, zvaném Malý Vatikán. Místní obyvatelé mají velký zájem se podílet na tom, jaký bude vzhled a využití veřejného prostoru v jejich okolí. Proto proběhla v listopadu v kulturním centru Nesedím, sousedím beseda s odborníky, zastupiteli a místními obyvateli, na které se ukázalo, že existuje neveřejná studie řešení rekonstrukce náměstíček, která by měla být již v roce 2023 realizována, ale s obyvateli nebyla vůbec projednána. Přítomní radní a zastupitelé přislíbili snahu o změnu projektu na základě řádné participace. Pokud chcete být informováni a zapojit se, napište na nesedimsousedim@gmail.com.
Číst dál
NAD KLÁŠTERNÍ ZAHRADOU VYROSTE BYTOVÝ DŮM
V Radimově ulici v místě stávajících garáží mezi zahradami kláštera a areálem Ústřední vojenské nemocnice by měla vzniknout čtyřpodlažní novostavba bytového domu s celkem šestnácti byty. Novostavba bude velikostí odpovídat blokům kolejí, které stojí poblíž. Více o záměru na našem webu nebo v zápisu z Komise územního rozvoje.
DO PYRAMIDY ZA KULTUROU, GASTRONOMIÍ I SPORTEM
Pyramida je důkazem, že hotel nemusí být jen noclehárna pro turisty, ale může být centrem místního společenského a kulturního života. Nepřehlédnutelná dominanta Břevnova, jedna z mála brutalistních staveb v naší čtvrti, má místním obyvatelům co nabídnout.  Kino s kavárnou, restaurace, bazén, sauna, fitko či masáže, to vše jsme na vlastní kůži vyzkoušeli.  Proč je okolí hotelu v tak špatném stavu? A kde je schovaná žulová fontána?
Číst dál
BISTRO NA TRAMVAJOVÉ TOČNĚ
Tramvajová smyčka Dlabačov, naposledy využívána v roce 2004 při opravách křižovatky Malovanka, sloužila donedávna pouze turistické lince 42. Nyní sem mají důvod zajít i domácí. Zaparkoval tu totiž vyřazený tramvajový vůz typu T3, přeměněný na originální bistro. Zajděte na pivo s přiléhavým názvem Toč(e)ná 10 z kladenského pivovaru, dobrou kávu, sýrové hranolky, quiche či sladké moučníky. Někdy se rozhoří mezi kolejemi oheň a opékají se buřty. Posedět můžete ve vyhřívaném tramvajovém vozu, ve kterém nechybí společenské hry a kde si děti mohou zahrát na řidiče.  Otevřeno je od pátku do neděle.
 
KAM S NIMI
O Vánocích tradičně vzniká nejvíc odpadu. Většina z nás určitě ví, kam zanést plasty, sklo či papír, třídit se ale dá i olej po smažení kapra. Jak a proč třídit oleje, si přečtěte zde, na mapu kontejnerů na tuky v naší čtvrti se podívejte zde. Jiným třídicím oříškem jsou kapsle od kávy. Věděli jste, že Praze je možné třídit použité kovové kapsle do šedých kontejnerů na kovy? Jste-li v třídění odpadu úplní začátečníci, doporučujeme web Samosebou.cz, plný článků, návodů a tipů, jak třídit zábavně. A kam s nevhodnými dárky? Odneste je do Cesty domů na Bělohorské nebo Diakonie Broumov na Hládkově. Určitě se najde někdo, koho potěší a vy zároveň pomůžete potřebným.
 
KULTURNÍ A SPORTOVNÍ TIPY
  • Kluziště na Vypichu zahajuje provoz 1. prosince. Také letos bude kluziště pro veřejnost zdarma.
  • Gloria in excelsis Deo – koncert v Tereziánském sále Břevnovského kláštera. Úterý 6. 12. od 19 hodin. Consortium Pragense Orchestra má na programu české a světové adventní hity.
  • Advent v Kaštanu - koncerty, divadlo pro děti, workshopy. Adventní maraton vyvrcholí 22. 12. koncertem Moniky Načevy.
  • Vánoční setkání v Regina design. V pátek 9. prosince od 14 hodin zve oblíbený butik na odpolední vánoční svařák a čaj, děti si vyrobí přání nebo ozdobičku na stromeček a dospělí mohou nakoupit s 20% slevou.
  • Štědrý den v restaurací Na Klamovce. Přijďte si zkrátit čekání na Ježíška zpěvem koled. Sváteční vycházku můžete završit tradičními šneky. Koledy se zpívají venku před restaurací od 12-do 13.30, šneky si můžete dát od 11 do 14 hodin.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Facebook
Website
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp