Copy

Milí přátelé,

minulý týden jsem v novinách narazil na reportáž o nakupování na maloměstě v Itálii. Pro místní je to společenská událost, vyhradí si na to celé dopoledne a vyrazí i s rodinou na obchůzku za lokálními prodejci. A mám pocit, že na Bělohorské to máme podobně, akorát to tady neděláme každou sobotu, ale třeba jen párkrát do roka.

Stojí to ale za to. Bělohorská je krásná ulice, přívětivá, se spoustou hezkých obchodů a užitečných služeb. Doporučuji udělat si pár hodin čas a projít si ji z jednoho konce na druhý, a uvidíte, co všechno objevíte. V čase předvánočním je to navíc možnost, jak pořídit i nějaký dárek pod stromeček. My jsme pro vás opět jako loni připravili pár tipů níže. Dárky online seženete vždycky, ale pro Bělohorskou to platit nemusí, zvláště za současné nejisté situace. Tak neváhejte.

Hezký prosinec a příjemně prožité vánoční svátky Vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

VÁNOČNÍ DÁRKY Z BŘEVNOVA
Už podruhé vám přinášíme tipy na vánoční dárky z Břevnova. Autentická doporučení od členů spolku přináší výběr několika místních obchodů, kde jsme letos a vloni nakoupili dárky my. Zavřené krámy na Bělohorské nechceme! Jedinou účinnou obranou, je nakupovat u místních podnikatelů – nechte se inspirovat.
BRUSLENÍ U HVĚZDY
Oblíbené ledové kluziště u dopravního hřiště v předpolí Hvězdy bude otevřené od 28. listopadu. Počet brusařů je omezen, můžete se ale objednat předem. I letos bude možné zapůjčit si brusle všech velikostí přímo na místě a nebude chybět ani škola bruslení a občerstvení s teplými i studenými nápoji.
BUDE VE ŠLIKOVĚ ULICI STROMOŘADÍ?
Obyvatelé Šlikovy ulice se obrátili na Komisi životního prostředí MČ Praha 6 s projektem stromořadí ve Šlikově ulici. Před časem radnice do ulice umístila kontejnery s okrasnými třešněmi. Toto řešení se jeví jako nedostatečné:  přínos ke zlepšení mikroklimatu je nulový, okrašlovací funkce stromů je diskutabilní. S plným zněním dopisu se seznámíte ZDE.
MÍSTNÍ PROTESTUJÍ PROTI ROZŠÍŘENÍ MOTOLSKÉ SKLÁDKY
Motolská skládka se má na severní straně rozšiřovat. Tímto krokem se přiblíží o několik desítek metrů k ulicím U Boroviček a Na Břevnovské pláni a zasáhne i les. Jedná se o další dva miliony tun odpadu. S tímto krokem zásadně nesouhlasí občané, žijící v okolí skládky, ať už jsou z Prahy 5, 6, 13 nebo 17. Petici pro zachování současného půdorysu motolské skládky najdete ZDE.
BEZPLATNÁ POMOC SE ŠKOLNÍ PŘÍPRAVOU
Děti, které potřebují pomoci s přípravou do školy, mohou najít pomoc v místní pobočce městské knihovny na Bělohorské ulici. Vždy ve středu od 16 do 18 hodin jsou zde připraveni dobrovolníci, kteří pomohou s čímkoli, co děti potřebují při školní přípravě. Služba je zdarma. Více ZDE
 
SDÍLENÉ PRACOVNY UŽ JSOU I V BŘEVNOVĚ
Trend sdílených pracoven přišel i do Břevnova. V ulici Mládeže, která se nachází kousek od naší hlavní tepny Bělohorské, si můžete pronajmout prostory, které mohou sloužit jako pracovna, školící nebo terapeutická místnost nebo tělocvična. K dispozici je malá a velká pracovna, v ceně pronájmu jsou i nápoje. Na podrobnosti se podívejte ZDE.
RECesse - VÍC NEŽ KAVÁRNA

V září otevřený bar RECesse slibuje nejen barevné míchané alko i nealko drinky, fair trade kávu a další nápoje, ale nabízí návštěvníkům mnohem víc. Jedná se o galerii a soukromý tvůrčí prostor, otevřený výstavám, vernisážím, výtvarným workshopům nebo promítání autorských filmů. Rozhodně nic nezkazíte, když si zajdete jenom posedět do kouzelného prostředí. Vchod je z Břevnovské ulice (proti poště), otevřeno mají po, út a pátek  17-21, čtvrtky jsou baby friendly (9-12 hod).

VÁNOČNÍ AKCE V BŘEVNOVĚ
  • neděle 5. prosince  od 15 do 17 hodin: MIKULÁŠSKÁ POHÁDKA A NADÍLKA V KD BÍLÁ HORA. Po pohádce děti společně přivolají Mikuláše, který se svými pomocníky rozdá nadílku. Podrobnosti a vstupenky zde
  • pondělí 6. 12. od 16 hodin: MIKULÁŠSKÁ ZPÍVANÁ S VOKALÍZOU. Účinkuje Jana Koubková Quartet a Ondřej Ruml. V Popmuseu v Kaštanu při příležitosti zahájení výstavy Dvacet let Vokalízy. Pozvánka zde.
  • JESLIČKY V BŘEVNOVSKÉM KLÁŠTEŘE. Jesličky v kostele sv. Markéty můžete navštívit v těchto časech: 25. 12. – 28. 12  10.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin, na Silvestra 13 - 16 hodin a na Nový rok 10 - 12 a 13 - 17 hodin.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2021 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp