Copy
Milí přátelé,

v dubnu proběhl mezinárodní studentský workshop na téma budoucnosti Strahovského stadionu a jeho okolí, který nám opět připomněl, že hlavní město dlouhodobě postrádá jasný plán, jak s tímto územím do budoucna naložit. V jedné věci ale zřejmě jasno je, Praha již téměř jistě nepočítá se Stadionem Evžena Rošického.

Doporučuji proto zajít se na toto místo podívat, dokud je to možné. Ve všední dny bývá otevřeno až do osmi večer, probíhají zde atletické tréninky, na dráze obklopené tribunami pro třicet tisíc lidí si může zaběhat kdokoli. Stadion je proslulý i bohatou uměleckou výzdobou, která doprovázela jeho velkolepé úpravy pro ME v atletice v roce 1978. Raritou je i krytá sprinterská dráha pod hlavní tribunou, která si mimo jiné zahrála ve filmu Fair Play. Nezbývá než doufat, že ať už tento stadion v budoucnu nahradí jakákoliv stavba, bude v souladu s celkovou vizí Strahova.

Hezký květen a mnoho nejen sportovních zážitků vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

CO SE STRAHOVEM?
Spartakiádní stadion a jeho zanedbané, z větší části zpustlé a nevyužívané okolí je ostudou Prahy. Už několikátá garnitura politiků slibuje řešení, ale všechna ohlášená data se posouvají a nic se neděje. Za startovní výstřel lze považovat dubnový mezinárodní workshop, kterého se zúčastnilo sedmdesát studentů šesti evropských univerzit. Jeho výsledkem je deset vizí, které by mohly odšpuntovat myšlení politiků, úředníků i odborné veřejnosti. 
Přečtěte si víc
SK UNION BŘEVNOV PŘEDSTAVUJE STUDII DOSTAVBY ZÁZEMÍ
Zmrtvýchvstání břevnovského fotbalu pokračuje. V dubnu dostala Městská část Praha 6 architektonický návrh zázemí, které by mohlo na hřišti SK Union Břevnov vzniknout v nejbližších letech. Studii připravil ateliér Schindler Seko Architects. Poděkování patří jmenovitě našemu sousedovi Jankovi Schindlerovi z Tejnky za mnoho hodin bezplatné práce. Držíme palce, ať je krásný projekt sloužící břevnovským dětem realizován. 
Přečtěte si víc
BARIKÁDY NA BĚLOHORSKÉ
Do Pražského povstání, které začalo 5. května 1945, se významně zapojili i obyvatelé naší čtvrti. V odkazu si můžete přečíst, proč byla bombardována Šlikova ulice, kde při německém útoku zemřelo šestnáct lidí, najdete zde i odpověď radnice na naši otázku, zda se uvažuje o obnově zanedbaných pomníčků. Evidenci všech připomínek obětí povstání  najdete na Geoportálu Prahy 6:  stačí zadat „výběr vrstev" a zvolit „veřejný prostor/pietní místa spojená s Pražským povstáním".
Přečtěte si víc
MAJKL´ATMOSPHERE MÁ NA KAHÁNKU

Nejspíš jste si všimli, že bar Majkl´Atmosphere už nemá vývěsní štít. Stížnosti sousedů sem přivedly kontrolu z MČ Praha 6, která se rozhodla konat. S odkazem na licenci vydanou na prodej sudových vín musel vývěsní štít dolů a provozovatel příslibil nápravu. Ať už chodíte do Atmosféry nebo ne, podobné místo v Břevnově neexistuje a byla by škoda, kdybychom o něj přišli. Věříme proto, že stížnosti sousedů budou zohledněny, a že toto svérázné útočiště žíznivců všeho druhu nezanikne.

Přečtěte si víc
TIPY PRO BŘEVNOVSKÉ ZAHRÁDKÁŘE
Máte záhonek nebo jen truhlík za okny? Nyní máte nejvyšší čas je osázet. Víte, kam v Břevnově zajít pro sazenice, bylinky, keře nebo stromky?  Seznamte se s našimi oblíbenými lokálními zahradnictvími. Ať už vyberete sazenice v námi doporučených zahradnictvích, nedáte dopustit na Chládka nebo nakupujete rostlinky v místních večerkách, přejeme, ať se mají vaše rostlinky k světu a dělají vám hodně radosti. 
Kam v Břevnově pro sazenice
HLASUJTE PRO OBNOVU POUTNÍCH KAPLÍ DO HÁJKU
Projekt Obnova poutních kaplí na cestě do Hájku usiluje o získání finančních prostředků v soutěži na obnovu historických staveb Máme vybráno. Chcete-li jejich projekt podpořit, hlasujte zde v sekci Hlavní město Praha pro projekt číslo 020. Spolek má také prosbu na obyvatele Břevnova: hledá dobrovolníka, který by staral o okrasný záhon u první kaple na Malovance. Záhon stačí občas vyplít a zalévat. Chcete-li záhon adoptovat, volejte na číslo 724 850 103.
 
OTEVŘOU SE JEDNODENNÍ RESTAURACE
V sobotu 28. května proběhne další ročník světového jednodenního festivalu amatérských restaurací. Kdokoli si v tento den může otevřít svou vlastní restauraci, kavárnu nebo bar. V Břevnově se jednodenní restaurace otevře už tradičně v romantickém dvorku ve Šlikově ulici 41. Přijďte ochutnat domácí pochutiny, limonády, prosecco nebo čerstvě praženou kávu. Otevřeno bude od 12 do 20 hodin. Pokud se chcete také zapojit a předvést své kuchařské umění, přihlásit se můžete až do 10. května na info@zive-mesto.cz.

 
RETROLINKA 23 ZNOVU V PROVOZU
Od 16. května můžete na Královce nebo Malovance znovu potkat ikonickou tramvaj T3. Nostalgická linka 23 bude jezdit denně od 8.30 do 19 hodin v intervalu cca 30 minut a doveze vás kolem Pražského hradu na Újezd a dále kolem Národního divadla na Vinohrady. Provoz linky 23 byl zahájen 25. března 2017, tedy na 109. výročí narození Františka Kardause, designéra vozu T3. Na lince 23 platí běžné jízdné pro pražskou MHD.
 
 KULTURA A VOLNÝ ČAS: TIPY NA KVĚTEN
  • Chlast. Dánský film s hvězdým obsazením, ověnčený řadou cen. Kino Dlabačov, středa 4. 5. od 16 hodin. Vstupné 70 Kč.
  • Tradiční tejnkovská tancovačka na Bílé Hoře. Hrají Roma Band a No Name Band. KD Bílá Hora v pátek 13. 5. od 19 hodin. Vstupné dobrovolné.
  • Na světě nejsme sami. Benefiční den pro děti, plný her a soutěží, pořádaný břevnovskými oddíly Arachné a Jeleni. V areálu Břevnovského kláštera v nedělí 15. května od 10 do 15 hodin. 
  • Od fotografie k obrazu: Společná výstava fotografky, básnířky a ilustrátorky Vlasty Bičákové a šperkařky Jany Pézlové. Od 2. do 27. května v břevnovské pobočce Městské knihovny. Zdarma.
  • Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře. Rytířská klání, dobová hudba, ukázky sokolnictví, divadlo, středověké hry pro malé princezničky a pážata, prohlídky kláštera a pivovaru, dobové tržiště. V sobotu 21. 5.  od 9.30 do 18 hodin.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp