Copy
Milí přátelé,

začíná březen a postupně bude přicházet jaro. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že počínaje tímto měsícem vám přineseme několik tipů na výlety z Břevnova. První doporučení, o kterém se dočtete níže, se týká linky autobusu číslo 164. V souvislosti s MHD mě ale napadnul ještě jeden tip na výlet, který je ale možné uskutečnit jen do konce března. Doporučuji využít aktuální výluky tramvaje 22 a mimořádnou linkou 32 se z Bělohorské dopravit přímo na Staré Město před Právnickou fakultu. Odtud už lze prozkoumávat tuto lokalitu libovolně, pokud byste se chtěli inspirovat, můžete začít obědem ve vyhlášené (nejen slavnou scénou z filmu Samotáři) restauraci La Casa Blú a pak se projít uličkami až na kávu do Obecního domu. Věděli jste, že na jeho místě od 14. století stával Králův dvůr, kde pobývali čeští králové a že právě z něj začínala tzv. Královská cesta?

Hezký březen a mnoho povedených výletů vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

ZAČNE PRVNÍ ETAPA REKONSTRUKCE LADRONKY

Je to už sedm let, co tehdejší vedení radnice přišlo s poněkud divokými plány na "vylepšení" Areálu volného času Ladronka – šlo zejména o vybudování bruslařské dráhy i podél Tomanovy ulice, který by dovršil přeměnu parku v bruslodrom. Břevnovské spolky iniciovaly participační proces, který měl zjistit skutečné potřeby a přání uživatelů areálu a místních lidí. Výsledkem byl Plán pro Ladronku, který stanovil priority a vytyčil několik etap. První etapa, rekonstrukce chodníku podél Tomanovy ulice, bude realizována v prvním pololetí letošního roku.

Číst dál
NOVÁ TVÁŘ BŘEVNOVSKÝCH PODCHODŮ
Projekt Bohémská múza si dal za cíl oživit některé pražské podchody, kromě jiného i podchod na Malovance a dva podchody u Strahovského stadionu. Opuštěný malovanský podchod oživí dílo Filipa Dvořáka, který ztvárnil superhrdinku, která se nebojí projít temnými podchody a džunglí města. Motiv ženy (spící můza) se objevuje i ve vítězném návrhu jednoho ze strahovských podchodů z pera Karolíny Vintrové. Podchod směrem ke Smíchovu pak ozdobí lyrické panorama Daniela Soloveva s tématy mytologie i astrologie. Podívejte se na všechny oceněné návrhy. Realizace je plánována během prvního čtvrtletí, díla si tedy budeme moci brzy prohlédnout naživo. Jak se vám vítězné návrhy líbí? Napište nám! 
DAŇ Z NEMOVITOSTI NAROSTE O STO PROCENT
Zastupitelstvo městské části Praha 6 na svém únorovém zasedání schválilo navýšení koeficientu pro výpočet daně z nemovitostí na území Prahy 6. Nově schválený koeficient 5 je nejvyšší možný, dosud se daň počítala z koeficientu 2,5. Daň z nemovitosti je jediná daň, jejíž výši může městská část ovlivnit. Celý výnos z této daně míří automaticky do rozpočtů městské části, navýšení by mělo přinést cca 45 milionů korun. Daň z nemovitosti ve dvojnásobné výši začne být vybírána od roku 2024.
(CHYBĚJÍCÍ) SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO RODINY S DĚTMI
V dalším dílu seriálu Břevnov sociální se krátce zastavíme u služeb pro rodiny a děti. Na prvním místě je potřeba zdůraznit (a městské části vytknout), že v celé Praze 6 nepůsobí žádná klasická "SASka", sociálně-aktivizační služba pro rodiny s dětmi, založená na podobných principech jako nízkoprahové kluby (viz minulý díl). Rodiny mohou využít pouze sociální poradenství v dejvickém Centru sociálních služeb Praha 6. Z dalších služeb pro rodiny sídlí v Břevnově poradna Magdala Arcidiecézní charity Praha, poskytující asistovaná setkávání rodičů s dětmi odebranými z péče, poradna je nicméně určeno pouze pro rodiny v péči Orgánu sociálně-právní ochrany dětí.
Číst dál
TIP NA VÝLET: HOP-ON HOP-OFF AUTOBUSEM 164
Jaro se blíží, a proto se s vámi členové našeho spolku podělí o své tipy na výlety po Břevnově i okolí. Začínáme celodenním výletem, který je možné rozdělit do několika dílčích výprav. Trasa nové autobusové linky 164 nachystala zvídavým turistům nejedno překvapení. Vydejte se s námi na hop-on a hop-off výlet za sportem, jídlem a pitím i poznáním. Čeká vás hrob loupežníka Babinského, bistro u rybníka, naučná stezka s pozorováním ptáků, slavná čínská restaurace, pěší výšlap  i jiné radovánky.
Popis trasy
DO KINA S KOČÁRKEM
Kino Dlabačov spustilo novou službu: umožní návštěvu kina i rodičům s dětmi v kočárku. Každý čtvrtek od 14 hodin nechají v sále trochu rozsvíceno a film nebude hrát tak nahlas, aby dítě nerušily dramatické scény.  Pokladna bude otevřená půl hodiny před promítáním, přilehlá kavárna již od 13 hodin. Podívejte se na program, třeba Baby kino promítá váš oblíbený film.
RODINNÝ BRUNCH S VÝTVARNOU DÍLNOU
Galerie a kavárna REC.esse pořádá v sobotu 18. března od 10 hodin rodinný brunch, spojený s výtvarnou dílnou pro děti. Dospělí si budou moci vybrat ze tří, děti ze dvou chodů, na své si přijdou i vegetariáni.  Cena pro dospělého je 360 Kč, pro dítě 250 Kč (včetně výtvarné dílny). Počet návštěvníků je omezený, proto je nutná registrace. Pokud jsteREC.essi ještě neobjevili, neváhejte a zajděte nejen na brunch. Třeba na míchané nápoje (i v nealkoholické verzi), kávu z pražírny Fairbio nebo na pivo z Chříče. REC.essi najdete v ulici Břevnovská 1, kousek od tramvajové zastávky U Kaštanu.
KULTURNÍ TIPY
  • Příběhy našich sousedů. Závěrečná prezentace rozhovorů a reportáží studentů z Prahy 6 s pamětníky. Ve čtvrtek 2. března od 16.30 v sále Restaurace na Marjánce.
  • Víly z Inisherinu. Martin McDonagh, irský dramatik a režisér filmů V Bruggách a Tři billboardy kousek za Ebbingem, natočil nový pozoruhodný film s Colinem Farrellem v hlavní roli. V pátek 3. března od 20 hodin na Dlabačově.
  • V jako Vinyl (výhry & výdobytky vinylového věku). Neuvěřitelný příběh gramofonky Loděnice, sběratelské špeky a speciality, důležité i marginální české gramodeskové edice a zásadní i krátkodechá vydavatelství. Výstava v Popmuseu (KC Kaštan) je otevřena od 2. března do 13. května.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Facebook
Website
Copyright © 2023 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp