Copy
Milí přátelé,

zřejmě největší břevnovskou zprávou posledních týdnů je oznámení vítěze architektonické soutěže na rekonstrukci Polikliniky Pod Marjánkou. Po několika letech plných otazníků, co se s poliklinikou bude dít, je to první krok k tomu, aby její rekonstrukce proběhla transparentně a kvalitně. Jako spolek nás to těší ještě o to víc, že jsme se již od roku 2017 snažili apelovat na radnici, aby opravu tak důležité a hodnotné stavby soutěžila adekvátním způsobem, a to se myslím podařilo. Já osobně jsem měl navíc možnost být přímo u posuzování návrhů jako člen poroty. Musím říci, že vítězný návrh je velmi kvalitní a porota se shodla téměr jednomyslně. O to důležitější budou kroky navazující, které už ale bude mít na starosti nové vedení radnice. Doufám ale, že břevnovská poliklinika je natolik důležité téma, že ať už komunální volby vyhraje kdokoli, její rekonstrukce poběží dle vytyčeného kursu dále.

Hezké září a vydařené počasí pro další ročník Zažít Břevnov jinak nám všem za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

JAK BUDE VYPADAT BŘEVNOVSKÁ POLIKLINIKA

Poliklinika Pod Marjánkou zná svoji budoucí podobu. V architektonické soutěži, která probíhala od konce loňského roku, zvítězil návrh pražského ateliéru „ov architekti". V první etapě by měla být kompletně přestavěna nízká část polikliniky, ve druhé etapě pak proběhne rekonstrukce stávající výškové části. Náklady by měly být asi půl milardy korun a pokud vše půjde podle plánu, stavět by se začalo v roce 2025.

NOVOSTAVBA BYTOVÉHO DOMU V ŠULTYSOVĚ ULICI 19
Přinášíme další informaci o stavebních záměrech na území Břevnova. Na místě bývalého rodinného domu v Šultysově ulici, zbořeného v roce 2021, se chystá výstavba bytového domu se šesti bytovými jednotkami. Nejedná se tedy o solitérní dům, ale o dvojdům s dvojnásobnou plochou objektu. Sousedé by si proto v rámci územního a stavebního řízení měli ohlídat, že je novostavba nijak nebude omezovat. Pro další informace doporučujeme obrátit se přímo na Odbor výstavby MČ Prahy 6.  Zápis z jednání Komise územního rozvoje je ke stažení zde.
Přečtěte si víc
PŘIJĎTE ZAŽÍT BŘEVNOV JINAK - LETOS V MALÉM VATIKÁNU
Již desátý ročník slavnosti Zažít Břevnov jinak oživí v sobotu 17. září tzv. Malý Vatikán, klidný západní cíp Břevnova. Jaké je to žít bez zábran? Společně proměníme parkoviště v dětské hřiště, neudržovanou zeleň v kulturní prostor, asfaltovou křižovatku v živé tržiště a hlučnou dopravní tepnu v klidnou stezku k Břevnovskému klášteru. Slavnost pořádají místní obyvatelé s podporou Spolku pro Břevnov a KC Nesedím, sousedím. 
SPORTOVNĚ-SPOLEČENSKÉ ODPOLEDNE NA UNIONU
Jednou ze zářijových tradic se stalo sportovně-společenské odpoledne na hřišti pod strahovskou Televizní věží. Již třetí ročník se koná v neděli 18. září od 14 hodin. Na akci pod názvem Union spojuje bude náležitě oslaven úspěšný start nového fotbalového klubu. Těšit se můžete na soutěže pro děti i dospělé o ceny, exhibiční zápasy, představení architektonického návrhu, pivo z břevnovského kláštera a další občerstvení, dojde ke slavnostnímu vztyčení vlajky Unionu a k mání budou i klubové suvenýry.
LUPOVA BYTOVÁ RESTAURACE ZVE NA ITALSKÉ SPECIALITY
Lupo Terragni je Ital, který pendluje už 20 let mezi Břevnovem a Itálií. Lupo pořádá kurzy vaření a také originální domácí večírky s italskou kuchyní. V sobotu 10. 9. se například můžete naučit péct pravou italskou pizzu, v neděli 11. 9. jsou na programu jídla z moře. Zaujala vás více bytová restaurace? Pak můžete přijít 8. září na tematický večírek Rapsodia di pasta e risotto nebo 13. září na Rapsodia di pizza. Lupo slibuje, že vám otevře dveře nejen do svého bytu v Myslbekově ulici, ale i do italské mentality a duše. A my, kteří jsme se s Lupem potkali, to můžeme potvrdit!
KULTURA, SPORT, VOLNÝ ČAS
  • Chmelobraní u pivovaru – v pondělí 5. 9. od 16 hodin bude na nádvoří před Břevnovským klášterním pivovarem očesána úroda ze všech deseti chmelových rostlin.
  • Petr Nikl & Ondřej Smeykal:Líheň. Ani koncert, ani divadlo, ani projekce, ani výstava, ani workshop... Ale všechno najednou! Ve stanu za Kaštanem  ve čtvrtek 8. 9. ve 20.30
  • Dobrý místní život – beseda s Tomášem Hajzlerem o smysluplné práci, o důležitosti drobných místních podniků, o potřebě obklopit se blízkými lidmi a o tom, jak na to – ve čtvrtek 22. 9. v 18 hodin v břevnovské pobočce Městské knihovny .
  • Den otevřených památek v Hostivici – sedněte na kola a vypravte se do nedaleké Hostivice  (vede tam pěkná cyklostezka z Ladronky kolem řepského kláštera). Na sobotu 24.  9.  zde připravili den otevřených památek. Uvidíte Litovickou tvrz, barokní ovčín, kostel, a dojet můžete až do kláštera v Hájku, ve kterém budou probíhat komentované prohlídky.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Facebook
Website
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp