Copy
Milí přátelé,

když jsme 22. 2. 2022 vyráželi chytit ve 22:22 dvaadvacítku na zastávce Břevnovský klášter, říkal jsem si, jak pěkné téma do úvodníku to bude. Chtěl jsem psát o tom, že tramvaj měla zpoždění, takže nastupovat do ní v čase 22:24 už jaksi nebylo ono, anebo o tom, že nás zaujala i odlehlejší varianta shody MHD a „magického“ času, a to v podobě autobusové linky č. 222 na zastávce Svépravice u Černého mostu. Chtěl jsem psát i o tom, jak dobře dvaadvacítky vypadaly vyzdobené žlutočervenými vlajkami Prahy, žlutá nahoře a červená dole.
 
Ale nikdo netušil, že o pár dní později budou tytéž tramvaje vyzdobeny vlajkami téměř identickými, jen žlutá bude dole a nahoře bude modrá. Válka na Ukrajině vše změnila a to včetně tohoto newsletteru. Předpokládám, že pro ty z vás, kdo máte z Ukrajiny známé, bude prvním krokem jejich kontaktování, vyjádření podpory a nabídnutí pomoci. Pro všechny ostatní je zde pak náš první příspěvek.
 
Hezký březen a brzké ukončení války na Ukrajině nám všem za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

JAK POMOCI UKRAJINĚ
Cítíte se bezmocní při sledování zpráv z Ukrajiny? Zde můžete aktivně pomoci přímo v Praze 6: Nesedím, sousedím pořádá sbírku trvanlivých potravin pro uprchlíky. Společně pro šestku pořádá sbírku humanitární pomociPomoci můžete i finančně, sbírky pořádají například Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita ČR nebo Pomozte Ukrajině s Pamětí národa. Přehledný souhrn potřebné finanční i materiální pomoci najdete na webu Stojíme za Ukrajinou.
NA LADRONKU DORAZIL OCELOVÝ BĚŽEC
Areál volného času Ladronka mění tvář. K jedenácti-metrové rozhledně Šiška přibyla nyní u Vypichu čtyřmetrová socha Ocelový běžec. Rádi bychom v této souvislosti připomněli, že Plán pro Ladronku, který vznikl jako výsledek participace mezi veřejností, radnicí a spolky, určil jiné priority: opravu chodníků, zvýšení bezpečnosti, lepší propojení s okolím a zejména řešení plochy u tenisových kurtů.
Přečtěte si víc
DODATKOVÉ TABULE U NÁZVŮ ULIC: ANO NEBO NE?
Stále častěji se u názvů břevnovských ulic objevují modré tabule s informacemi o osobnostech, po kterých je ulice pojmenována. Tabule instaluje Městská část Praha 6, ale pro Magistrát hlavního města Prahy je jejich instalace v rozporu se zákonem.
A co si o modrých tabulích myslíte vy? Jde o zbytečné vyhazování peněz, nebo si doplňkové cedule se zájmem čtete? 
Napište nám svůj názor
BIOPOPELNICE JSOU OD LEDNA ZDARMA

Rostlinný odpad tvoří až 20 % obsahu běžných popelnic. Pětina odpadků tak končí ve spalovně zbytečně.  Poskytnutí BIOpopelnice a zajištění pravidelného vývozu je  přitom od letošního roku bezplatné a pořízení popelnice je velmi jednoduché. Jste-li vlastník nemovitosti, stačí pár kliknutí zde, členové SVJ se musejí nejdříve dohodnout, nájemníci požádají o objednání BIOpopelnice vlastníka objektu.  

VÝUKA ŠACHŮ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ
Chcete se naučit hrát šachy? Každý čtvrtek od 14.30 je pro vás v břevnovské pobočce Městské knihovny na adrese Bělohorská 56 připraven lektor Lubomír Maštalíř, který vás trpělivě a rád zasvětí do této královské hry. Výuka šachu je primárně určena pro školní děti, mohou ale přijít i dospělí. Objednání předem není nutné, výuka je zdarma.
Všechny termíny najdete zde.
 
VYZKOUŠELI JSME: PIZZABUN BISTRO
Od ledna máme na Břevnově nové rodinné bistro, které nabízí originální kulinářský experiment: kapsa z těsta, používaného pro přípravu ikonické neapolitánské pizzy, je po upečení naplněna způsobem, který nemá s italskou kuchyní nic společného, výsledek je ale mimo-řádně lahodný. Šéfem PizzaBun Bistra je kuchař s praxí doma i v zahraničí a je to znát. Kapsy plní například marinovaným vepřovým bůčkem, připraveným metodou sous–vide a k němu přidává chutney z červené cibule, rozinky a rukolu, nebo jehněčím s omáčkou rajta. 
 
Číst dál
MUZIKOTERAPIE PRO LIDI S DEPRESÍ
Cítíte se smutní, bez energie, apatičtí nebo naopak podráždění? Nebuďte na to sami. Břevnovská pobočka psychoterapeutické neziskovky Fokus otevírá tříměsíční muzikoterapeutické skupiny pro lidi s depresí, jejichž cílem je restartovat zdroje energie. Účast je hrazena ze zdravotního pojištění. Terapie probíhá od března do června na adrese Fokus Praha, Meziškolská 2, Praha 6. Podrobnosti najdete zde.
 KULTURA A VOLNÝ ČAS: TIPY NA BŘEZEN
  • Tradiční masopustní maškarní bál Spolku břevnovských živnostníků – v sobotu 5. 3. v Pyramidě
  • Den svatého PatrikaKulturním domě Bílá Hora ve čtvrtek 17. 3. od 18 hodin. Živá irská hudba, tradiční irské drinky, originální ceny. Vystoupí kapela MalemIrish z Doks, která hraje tradiční irskou hudbu a písně britských ostrovů.
  • Pavel Svoboda - Íránské dobrodružství. Přednáška fotografa a svérázného vypravěče. Ve středu 23. 3. od 19 hodin v Kaštanu
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp