Copy
Milí přátelé,

jakkoli je řešení situace na Ukrajině stále spíše v nedohlednu, trochu optimismu v nás mohla alespoň vyvolat jarní vlna počasí, která nejen v Břevnově zavládla ve druhé polovině března. Momentálně to sice neplatí, ale až se k nám jaro vrátí, přinášíme jeden tip, jak si jej užít.
 
Byla sobota odpoledne, venku azuro a skoro dvacet stupňů, a tak nás napadlo, že si tento příjemně neuspěchaný den zpestříme poobědovým dezertem v podobě větrníku. První cukrárnou po ruce byla nová pobočka Ippa Café u zastávky U Kaštanu, stylový interiér však nemohl přebít fakt, že dávat trojcifernou částku za větrník se nám skutečně nechtělo. Další nejblizší možnost vzdušnou čarou? Cukrárna Markéta u Billy v Radimově ulici. Perfektní dorty za rozumnou cenu, až maloměstsky přívětivá atmosféra, klasická pruhovaná pergola a terasa, kde si můžete zákusek vychutnat přímo na pod slunečními paprsky.
 
Hezký duben a více optimismu nejen díky počasí vám za celý Spolek Pro Břevnov přeje

Michal Volf

PROČ SE KÁCÍ VE ZÚŽENÉ ULICI
Nedávno došlo k masivnímu kácení zeleně ve vnitrobloku mezi Hošťálkovou a Bělohorskou. Zjišťovali jsme, co se zde chystá: na pozemku poblíž ulice Zúžená má vyrůst novostavba bytového domu. Záměr navrhuje propojení dosud slepé ulice Zúžená ul. s Kutnauerovým náměstím pro pěší i automobilovou dopravu. Na pozemku se v současné době nacházejí pouze nízkopodlažní sklady. Budoucí bytový dům s 15 bytovými jednotkami má mít pět nadzemních podlaží. 
Přečtěte si víc
LOUČENÍ SE STARÝM HŘIŠTĚM
Fotbalové hřiště, které bylo po několik generací domovem TJ Břevnov (později FC Dragoun) přestalo sloužit kopané v roce 2015 a od té doby to s ním šlo z kopce. Nyní má být jeho zkáza dovršena, neboť má být zastavěno bytovým komplexem. V těchto dnech probíhá řízení o vydání změny územního plánu. Fotbalové hřiště, které i díky zdejšímu hostinci sloužilo jako přirozené kulturně-společenské centrum, definitivně zanikne. Nezbývá než doufat, že jeho roli převezme SK Union Břevnov.
Přečtěte si víc
BŘEVNOVÁCI PODPOŘILI OBĚDY PRO OSAMĚLÉ SENIORY
Od dubna mají osamělí senioři příležitost sejít se a dát si oběd za symbolickou cenu. Projekt V pátek nejím sám byl realizován díky štědré podpoře místních dárců z řad veřejnosti i firem. Vzhledem k aktuální situaci jsou na obědy zváni i ukrajinští sousedi. Každý pátek od 12 do 13.30 podávají v centru Nesedím, sousedím obědy pro seniory za 20-80 Kč (každý podle svých možností). Obědy je nutno objednat vždy do středy na telefonu 702 816 476 nebo mailem na obedy@nesedimsousedim.cz.
POMOC NAŠÍ ČTVRTI UKRAJINSKÝM OBČANŮM

Sokol Břevnov vytvořil oddíl, ve kterém mohou zdarma cvičit ukrajinské děti od 5 do 15 let. Kontakt: Kateřina Mezerová +420731247639 (česky), Naďa +420 702 012 899 (ukrajinsky). Prostor pro setkávání rodin s dětmi nabízí Nesedím, sousedím.  V Dejvicích otevřeli centrum pro ukrajinské rodiny Slunečnice. Pro zapojení dětí do škol a školek připravuje MČ Praha 6 informační linku. U východu z metra na Hradčanské najdete nástěnku s nabídkami pro ukrajinské děti.

NOVÝ OBCHOD S ARABSKÝMI POTRAVINAMI
Originální pochoutky ze Středního východu můžete nyní nakoupit i v Břevnově na adrese Patočkova 2472/ 81. V nové prodejně Sabilco koupíte čerstvé i kořeněné maso (doporučujeme hovězí klobásky Merguez), arabský chléb, skvělé olivy, čerstvé datle nebo velký výběr orientálních cukrovinek.  Nadchla nás nejen nabídka, ale i otvírací doba: ve všední dny od 9 do 20 hodin, v sobotu a neděli od 10 do 19 hodin. A nakupovat můžete i online s dovozem domů nebo do Zásilkovny.
SOUTĚŽ NA NOVOU VIZUÁLNÍ IDENTITU MĚSTSKÉ ČÁSTI
Po sedmnácti letech od vzniku současného loga se Městská část Praha 6 rozhodla změnit svou vizuální identitu. Vyhlásila proto ve spolupráci s organizací Czech design veřejnou soutěž na komplexní systém, utvářející jednotnou vizuální identitu Prahy 6. Návrhy bude vyhodnocovat porota, složená z odborníků na grafický design a typografii a zástupců městské části. První čtyři vybrané návrhy čeká finanční odměna.  Podrobnosti zde.

 
SPORT I CHARITA V JEDNOM: OBĚH PRAHY 6
V sobotu 2. dubna proběhne za účasti ultramaratonce Miloše Škorpila a bosoběžce Tomáše Zahálky charitativní akce Oběh Prahy 6. Podaří-li se oběhnout Prahu 6 dokola, bude výsledek zapsán do knihy rekordů a zároveň získá nadační fond Šestý smysl příspěvek za každého běžce od distributora bosobot Leguano. Běžet můžete v klasické obuvi, za běžce v barefoot obuvi se příspěvek zdvojnásobuje. Běžci mohou běžet jen část trasy. Podrobný popis trasy najdete v odkazu.

 
OTESTOVALI JSME: THE WINERY BŘEVNOV
Víte, že výborná holešovická restaurace The Eatery otevřela v Břevnově vinotéku? The Winery Břevnov, kterou najdete v Liborově 13, nabízí výhradně evropská vína vína z Čech a Moravy, Rakouska, Německa, Francie a Itálie. Na své si přijdou také příznivci naturálních vín.  K vínu si můžete dát sýry, šunky, salámy či olivy z Francie a Itálie, my doporučujeme vynikající paštiku ze sesterské Eatery. Útulná malá vinárna s příjemnou obsluhou má otevřeno od středy do soboty od 16 do 24 hodin.

 
 KULTURA A VOLNÝ ČAS: TIPY NA DUBEN
  • Skleněný kaleidoskop Františka Skály – výstava v galerii Kuzebauch, do 15. 4. Postavy a objekty dle návrhů Františka Skály realizoval Martin Janecký technikou foukaného skla. Doporučujeme!
  • Nevidomí mezi námi – lektorka se zrakovým handicapem Radka Komárková za doprovodu svého vodícího psa bude mluvit o tom, s čím se nevidomí denně potýkají, ale i o výcviku vodícího psa a soužití s ním.  7. dubna od 17 hodin v břevnovské pobočce Městské knihovny 
  • Three for Silver (US), Jump Into the Field - Tomem Waitsem načichlé americké trio doprovodí Neilem Youngem načichlá pražská sestava. Výjimečné vystoupení, přesunuté kvůli covidové pandemii z března 2020. V Kaštanu 21. dubna.
Zaujal vás náš newsletter? Přepošlete jej svým známým.
Máte nápad, o čem bychom mohli psát? Nebo se přímo chcete zapojit do aktivit spolku Pro Břevnov? Můžete nás kontaktovat prostřednictvím
našeho webu nebo mailem na info@probrevnov.cz
Otevřít tento email v prohlížeči
Copyright © 2022 Spolek Pro Břevnov
Přihlásit k odběru newsletteru

Můžete změnit svou zasílací adresu nebo se odhlásit z odběru našich emailů.
Zásady zpracování osobních údajů

Email Marketing Powered by Mailchimp