Copy
View this email in your browser

שלום לכולם! 
נתחיל בברכות חמות לנבחרי הציבור במועצות המקומיות והאזוריות החברות בשותפות לקיימות אזורית: אלונה, בנימינה-גבעת עדה, זכרון יעקב, ג'סר א-זרקא וחוף הכרמל.

רוב ראשי המועצות בשותפות ממשיכים לקדנציה נוספת, ואנו רואים בכך הזדמנות יקרת ערך לשמירה על רצף של עשייה משותפת וקידום פרויקטים שאנחנו כבר מובילים ביחד בשנים האחרונות. במיוחד עומדת לפתחנו ההזדמנות הגדולה להקים השנה אשכול אזורי, שיוכל לייצר תועלות משותפות, למנף משאבים ולקדם עשייה. 
אנו מאחלים לכולם בהצלחה רבה, שנים ברוכות ומנהיגות מעוררת השראה.

ובינתיים, אוקטובר עמד בסימן שגרת "אחרי החגים", והביא שלל פעילויות מפגשים, ואירועים. 

נשמח לראות אתכם איתנו גם בעמוד הפייסבוק ובקבוצת התושבים.

תהנו!

צילמנו בשבילכם את כנס מתחברים

ב-24/10 התקיים כנס "מתחברים" סביב הנושא של חיבור בין קהילה, חינוך וקיימות במרחב. 

שמענו בכנס על 5 יוזמות מקומיות שמשנות חיים של אנשים כבר היום ומשלבות בתוכן קהילה וחינוך, חלמנו ביחד בלי מגבלות וגבלות בהנחייתם של Dror Noy ו- Talya Weinberg, חשבנו איך אפשר להגשים חלומות במציאות והכרנו אנשים חדשים שלא היינו מכירים אלמלא ההזדמנות לעשות זאת סביב השולחן. 
והחלק הכי טוב? צילמנו את הכל כדי שתוכלו לצפות מהבית בכל רגע!

בואו לראות

כנס מגדלים בחוף הכרמל - 08/11

רבים מהשטחים בחוף הכרמל קרובים מאוד לישובים ולבתי התושבים, שרובם ממשפחות חקלאים, לכן חשוב פי כמה להקפיד על הדברה ידידותית שתשמור גם על הגידולים אבל גם על הבריאות ואיכות החיים של התושבים.

בהובלה של הוועדה החקלאית חוף הכרמל ביחד עם מיזם מושבות השומרון והשותפות לקיימות אזורית, מתהווה מהלך לקירוב של מגדלים, במיוחד מגדלי ירקות, לפרקטיקה של הדברה משולבת, שכבר עובדת יפה באיזור, במסגרת מיזם הדברה משולבת של מושבות השומרון.
אנחנו שמחים לראות שהמודעות עולה ומזמינים חקלאים להגיע לכנס המגדלים שיתקיים ב-08/11. 

מתעניינים בתחום קיום משותף של חקלאות, טבע ואדם, והפעילות שנעשית במטרה לחבר בין כולם, מוזמנים לקרוא עוד באתר שלנו. 

פרטים על כנס המגדלים בחוף הכרמל

גננות מכל רחבי הארץ מגיעות לרמת הנדיב להשתלמות גן יער

מפגש השתלמות יכול להיות חוויתי, באינטרקציה בינאישית ומלא בחוויה אישית. ממש כמו בתמונה המצורפת: מפגש פתיחת שנה שנייה של השתלמות גן יער הארצית. 
*
המפגש הינו שיתוף פעולה ייחודי בין משרד החינוך לברמת הנדיב.
השנה הצטרפו להשתלמות גננות חדשות מיקנעם, מדליית אל-כרמל ומיישובים נוספים. כל גננת והחלום שלה להעניק לילדי הגן חוויה לכל החיים. 

ד"ר נירית אסף, רכזת ההשתלמות, בנתה לשנה זו תכנית עשירה ומגוונת שמשלבת היכרות עם גני היער של הגננות הוותיקות יחד עם מפגשים עם מובילי התחום בארץ.
הולך להיות מרתק וחוויתי!

תוכניות חינוכיות במרחב השותפות

תזכורת לבעלי עצי פרי בחצר: תלו בקבוקים ירוקים!

עצי פרי מושכים אליהם את זבוב הפירות שפוגע לא רק בפירות העץ בחצר שלכם אלא בכל העצים באיזור: במקומות ציבוריים, בחצרות פרטיות ובחלקות החקלאיות. 
תלייה של בקבוקים ירוקים מפחיתה את הצורך של חקלאים לרסס את המטעים להדברת הזבוב המזיק ועוזרת לכולנו לחיות באיזור יותר נקי מחומרי הדברה ולהנות מהפירות שאתם מגדלים בחצר.

מקומות רכישה לבקבוקים ירוקים ועוד פרטים

תכנית מעורבות חברתית שמלמדת תלמידים לחקור דבורים

מכירים תלמידים בכיתות י'-י"ב בבתי ספר מקומיים במרחב הפעילות של השותפות? 
אם כן, תראו להם את זה! 
*
אנו יוצאים בתכנית מעורבות חברתית ייחודית בארץ, שמאפשרת לתלמידים ללמוד תחום "חם", שבעולם מושקעים בו עשרות מיליוני דולרים במחקר - הדבורים.

זו הזדמנות מעולה ללמוד לחקור, להכיר נושא מרתק ולקבל עליו הכרה מהמסגרת הלימודית.

תכנית מעורבות חברתית - אפקט הדבורה

נשים מובילות בג'סר אל-זרקא - חולמות ומגשימות

קבוצת "נשים יוצרות סביבה" ואמהות בית הספר אל שאטאא בג'סר אל-זרקא השתתפו החודש בסדנאות להכנת רהיטי גן מעץ בשימוש חוזר בהנחיית חברת "אדן" (מפעל חברתי למיחזור עץ). 
מג'די מהחברה להגנת הטבע הנחה את הנשים בהקמת ספירלת תבלינים לתפארת. 

עבד ג'רבאן, מנהל בית ספר אל-שאטאא, שותף לחלום של נשות ג'סר לפתח בחצר מרחב בר קיימא לנשים ולמשפחות במסגרת המיזם "עוגן קהילתי".
במפגש ננטעו בהתלהבות ובעבודה קשה, העצים הראשונים ונרשמה התרגשות רבה מהאפשרות להצמיח בכפר סביבה מטופחת ומאפשרת לקהילה המקומית. 

בואו להכיר את המיזם ואת הנשים שמאחוריו

השבוע! ספארי לילה בנחל תנינים

בואו להכיר את חיי הלילה של נחל תנינים: 
מיזם חיים לנחל תנינים מזמין אתכם לסיור לילה חווייתי, בהדרכת שמוליק, מנהל מרכז יונקים של החברה להגנת הטבע.
יוצאים מחניון שוני ביום חמישי 8.11 בשעה 17:00.
בסיור נחפש עקבות, נאזין לעטלפים, נציב מצלמות ונפגוש חיות המגיעות לנחל.
לא לשכוח להביא פנסים!

בואו לספארי לילה בנחל תנינים

הרצאות מהכורסא בנושא תחבורה מקיימת

בתחילת ספטמבר התקיים יום עיון בנושא תחבורה מקיימת ברמת הנדיב בשיתוף פעולה של השותפות לקיימות אזורית, תחבורה היום ומחר ו- ישראל בשביל אופניים
כל ההרצאות הוקלטו וזמינות לצפייה ב-Youtube. הנה שתיים מתוכן: 
ורד איל-סלדינגר, יועצת סביבתית, בהרצאה על תכנון עצי רחוב במסלולי הליכה וההשפעה של קיומם / אי קיומם על בחירת הולכי רגל בנסיעה ברכב על פני הליכה.המשך קריאה וצפייה >>
 
ד"ר יואב לרמן Yoav Lerman, שותף-מייסד במשרד Planet תכנון עירוני, דיבר על מה קורה לבקעת הנדיב ביחס למטרופולין תל אביב וחיפה, ואיך השינויים שבה ישפיעו על החיים של כולנו בהיבטי תחבורה, כלכלה, נוף כפרי ועוד. 

המשך קריאה וצפייה >> 
'לכל ההרצאות מיום העיון 'תוך כדי תנועה

לומדים מאיתנו על הקמת שותפויות

צוות המינהל הפדגוגי הארצי (כ-150 משתתפים) הגיע ליום השתלמות בנושא שותפות חינוכית ברמת הנדיב. זהו המפגש הראשון של המנהל הפדגוגי בתהליך הפיתוח המקצועי שלהם לשנה זו, ומטרתו להציג שותפות כערך וכאסטרטגיה עפ"י מקרה הבוחן של השותפות לקיימות אזורית.

במסגרת המפגש קיימנו פאנל של מנהלי מחלקות החינוך של השותפות ולאחריו התקיימו סדנאות המציגות שותפויות חינוכיות מגוונות, שעוררו השראה ושיח בין המשתתפים. 

צוות המינהל הפדגוגי הארצי מבקר ברמת הנדיב

יש לכם אירוע או מיזם שכדאי לחשוף לתושבים באזור? 

מהיום אפשר להוסיף אותו גם לאתר של השותפות!

האזור שלנו מלא בשפע של עשייה קהילתית, חינוכית וחברתית, ולפעמים קשה לעקוב אחרי הכל. 
כדי לעזור לחיבורים לקרות ביתר קלות ולאפשר לאנשים להגיע לקהלים יותר רחבים - יצרנו באתר שלנו מערכת חדשה של אירועים ומיזמים בהם אפשר להתמצא בקלות לפי איזורים, נושאים ותחומי עניין. 

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לקחת חלק ולהוסיף לאתר גם את האירועים שלכם, קטן כגדול: סיורים בטבע, מפגשים קהילתיים, קורסים מקצועיים בנושאי קיימות ועוד.

ה"חוקים" פשוטים: המפגש צריך להיות מקומי, באזור השותפות לקיימות אזורית: מועצות בנימינה-גבעת עדה, חוף הכרמל, ג'סר אל-זרקא, יישובי אלונה וזכרון יעקב, ובנושאי קיימות
לא בטוחים שהאירוע/פרוייקט שלכם מתאים? נסו אותנו! אנחנו נחמדות:) 

הוסיפו את היוזמה שלכם לאתר השותפות

מה קורה באזור?

מידי יום שני בשעה 20:00, אנחנו מספרות ב קהילת תושבי אזור השותפות על מיזם אזורי אחד מתוך עשרות שהשותפות תומכת ומלווה, שממש כדאי שתכירו, בפינה: "נעים להכיר!". והחודש: 
מיזם פרי בלי זבוב, גינת הכורמים בבנימינה, קוראים מבראשית ובורגני - הבור האורגני.
 
‏קהילת תושבי אזור השותפות‏
קבוצת פייסבוק · ‏1,434‏ חברים
הצטרף לקבוצה
ברוכים הבאים לקהילת תושבי אזור השותפות! הקבוצה מיועדת לתושבים ותושבות שגרים במועצות זכרון יעקב, בנימינה גבעת עדה, ג'סר אל-זרקא, יישובי אלונה וחוף הכ...
 
Copyright © 2018 השותפות לקיימות אזורית, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp