Copy
Důležité termíny 

Setkání pro ex-dobrovolníků 
a koordinátorů

I letos se uskuteční Výroční setkání ex-dobrovolníků a koordinátorů dobrovolnických projektů Evropského sboru solidarity, a to 27. a 28. listopadu. První den programu bude společný, druhý den bude prostor pro specifická programová témata. Více informací a přihlášku najdete ZDE.
 

Diseminační konference - Trendy v mediální komunikace

Již tradiční diseminační konference se letos uskuteční v online formě 27. listopadu. Nezapomeňte se přihlásit, je skvělým zdrojem inspirace, místem pro sdílení zkušeností a (nejen) dobré praxe jak pro zkušené, tak i nezkušené žadatele z oblasti neformálního  vzdělávání v programu Erasmus+ mládež (KA1). Hlavním tématem akce je šíření výsledků projektů. Více informací k programu a přihlášku najdete ZDE.
Aktuality

Hledáme hodnotitele projektů
Staňte se hodnotitelem/hodnotitelkou žádostí o granty pro programy Erasmus+, Evropský sbor solidarity nebo pro program Vzdělávání Fondů EHP! Posílíte skupinu expertů o nové odborníky a v roce 2021 se budete podílet na hodnocení žádostí a zpráv podaných v rámci mezinárodních programů. Přihlásit se můžete do 31. října. Více informací najdete ZDE.

Eurodesk slaví 30!

Evropská informační síť por mládež Eurodesk letos slaví třicáté narozeniny, ale dárky můžete dostat vy! Stačí, pokud se zapojíte a odpovíte co nejoriginálněji v soutěži na facebooku

Ohlédnutí

Jsme zlatí!
Zabodovali jsme v prestižní marketingové soutěži Zlatý středník a odnesli si 1. místo za kampaň STUDUJ. STÁŽUJ. VYJEĎ v kategorii Veřejný sektor. Celorepubliková kampaň cílila na mladé lidi, které se snažila povzbudit k výjezdu do zahraničí s některým z mezinárodních programů. Kampaň reagovala na nejčastější obavy, které mají studenti s pobytem v zahraničí spojené a pomocí příběhů skutečných absolventů měla ukázat, že se není čeho bát. Více informací najdete v tiskové zprávě a na stránkách kampaně www.vyjed.cz

Setkání externích pracovních skupin
I přes současnou situaci v září proběhla první setkání externích pracovních skupin v sektoru neformálního vzdělávání mládeže. Děkujeme všem zúčastněným. Cílem této nové spolupráce je konzultace a návrh řešení důležitých témat v oblasti vzdělávání, spojených s mezinárodním vzděláváním a činností DZS.

Europe goes local
Jaké možnosti mají mladí lidé ve svém městě? Kde mohou získat finance pro své nápady? A jak je možné zlepšit spolupráci s mládeží v jednotlivých městech? To se řešilo na setkání Europe goes local, které proběhlo v Brně. Mladí lidé z Aše, Kopřivnice, Orlové a Ostravy se spolu se zástupci samospráv a jejich mentory věnovali rozvoji spolupráce, efektivní komunikaci a krizovému managmentu. 

Tipy & inspirace

MOOC - Massive open online course

Chcete se dozvědět více o digitální práci s mládeží? Připojte se na bezplatný online kurz, který bude otevřený od 16. října! Mezi hlavní témata patří snadné učení prostřednictvím videí, praktických nástrojů, příkladů a diskusí. Další informace a přihlášku najdete ZDE

Prezentace k akreditacím pro program Erasmus+
Děkujeme za hojnou účast na semináři věnovanému akreditacím organizací pro program Erasmus+. Pro ty co se nestihli nebo nemohli zúčastnit, jsme zveřejnili prezentaci online ZDE.

https://www.facebook.com/dumzahranicnispoluprace/
https://twitter.com/dzs_cz
https://www.instagram.com/dzs_cz/
http://www.dzs.cz/
Email
 
Copyright 2018, Dům zahraniční spolupráce
Zde můžete aktualizovat své preference nebo se odhlásit z odběru Newsletteru.