Copy

  |  TADY A TEĎ, o.p.s.  |  Newsletter  |  březen 2022  |  #9   

 

E-SOCIÁL

Klidný konec března z TADY A TEĎ,

uvádět newsletter v situaci horšící se pandemie nebylo snadné. A pak začala válka. Poslední dva měsíce byly pro pomáhající profese hektické. Obecně lze situaci shrnout tak, že v sociální práci přibylo velké množství dalších dilemat. Kdo teď potřebuje pomoci? Jak? Kdo více a čí sociální situace je "více akutní"? Jak efektivně pomáhat? Na co a na koho si dát pozor? Do plánů nejen nevládních organizací se vkrádá celá řada dalších otázek. 

V naší stávající sociální práci se ale moc nemění. Například sociálně aktivizační služba zahrnující také podporu vzdělávání dětí a mentoring dospívajících je určena také cizincům, s rodinami z Ukrajiny i dalších zemí jsme pracovali již v minulých letech a nebude těžké na tyto zkušenosti navázat v případě klientů nových. Navíc se ale snažíme zapojovat do koncepčních a udržitelných řešení nových výzev integrace na úrovni města Plzně, smysluplně propojovat jednotlivé aktéry, pomáhat pomoc koordinovat.   

V TADY A TEĎ jsme mezitím přivítali Alžbětu, která nám bude pomáhat s PR a je rovněž spoluautorkou aktuálního vydání. Alžběta studuje sociální a kulturní antropologii, dobrovolničí pro Člověka v tísni a je spoluzakladatelkou projektu COPAK. V rámci něj vytváří také podcast, který se zaměřuje na antropologická a sociální témata. Na vydávaném obsahu s ní pracuje Georgy Mezhuev, který u nás shodou okolností působí jako dobrovolník a v tomto vydání newsletteru si ho můžete poslechnout. Heslo pro Perličku je tentokrát SLUNÍČKO, v Děkovačce zmiňujeme Fond dostupného bydlení a končící projekt Za děti bez dluhů. 

Příjemné čtení a poslech přejí,

 
Jakub a Alžběta 
DOBROVOLNÍK GEORGY 

Georgy Mezhuev u nás dobrovolničí již několik měsíců. Do Čech se přestěhoval před dvěma lety z Ruské federace. Momentálně studuje v Plzni sociální a kulturní antropologii a pokračuje zde ve své dobrovolnické aktivitě, kterou započal v Petrohradě. V TADY A TEĎ doučuje v konkrétní domácnosti kluka na druhém stupni a pomáhá také zajišťovat chod volnočasového klubu Placka. Kromě toho dále pomáhá také v uprchlických centrech a na linkách pomoci pro Ukrajince. V dalších vydáních newsletteru chceme dávat prostor i dalším našim dobrovolnicím a dobrovolníkům. 


Georgy ve videu mluví o tom, jak se k dobrovolnictví dostal a jak se změnily
jeho postoje v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině. 

 
PERLIČKA 
 
Startuje klub SLUNÍČKO, ve kterém pracujeme s předškolními dětmi ve věku 3-5 let.
Klub mají na starosti Táňa a Áňa, práci s předškoláky a jejich rodiči navíc řešíme
také v rámci celostátní Platformy pro včasnou péči.  


DĚKOVAČKA 
 
Únor a březen byly v mnoha ohledech náročné měsíce. Zároveň to byly měsíce velmi plodné. Rádi bychom poděkovali Fondu sociálního bydlení, s jehož pomocí jsme získali náš první sociální byt. S koncem měsíce března končí také náš dvouletý projekt Za děti bez dluhů, na kterém jsme pracovali díky podpoře Nadace OSF a programu Active Citizens Fund ČR s podporou partnerské organizace Člověk v tísni. Závěr projektu však rozhodně  neznamená konec našeho angažmá v problematice. Milníky posledních dvou let problematiky dětských dluhů můžete momentálně sledovat na našich sociálních sítích, případně se za nimi ohlédnout v Blogu na webu www.zadetibezdluhu.cz.  
Jakub Chabr, Alžběta Petrův  |  PR & Fundraising  |  TADY A TEĎ, o.p.s.
jakub.chabr@tadyated.org   |   alzbeta.petruv@tadyated.org
+420 774 520 656
Chci podpořit sociální práci s přesahem
Chci číst archivní E-SOCIÁL
Facebook
Link
Website
YouTube
E-SOCIÁL, neboli novinky z TADY A TEĎ, o.p.s., 
dostáváte jako členové a členky Klubu přátel, dobrovolníci, nebo jako další podporovatelé a partneři. Pokud newsletter nechcete dále zasílat,  klikněte prosím
sem


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o. p. s. · sady Pětatřicátníků 27 · Plzeň 30100 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp