Copy

  |  TADY A TEĎ, o.p.s.  |  Newsletter  |  červen 2022  |  #10   

 

E-SOCIÁL

Zdravíme z TADY A TEĎ,

Vítám Vás u nového vydání E-SOCIÁLU. V dnešním, desátém vydání si připomeneme ukončený projekt Za děti bez dluhů a navážeme představením navazujícího projektu Za děti bez dluhů 2.0. V další části se budeme věnovat integračnímu centru MICT a nové posile, která nám přibyla do týmu. Tento rok je pro TADY A TEĎ jubilejní, také z toho důvodu se Perlička týká počátečních oslav našich 18.narozenin a všech, kteří je s námi slaví. V závěru přijde Děkovačka, kterou byste určitě neměli minout.

 

Přeji úspěšný konec školního roku a krásný začátek léta.

Alžběta Petrův

ZA DĚTI BEZ DLUHŮ 2.0

 

Dětské exekuce stále 
I 
existují,

 

Problematikou, která nás dlouhodobě zajímá, jsou dětské dluhy. Projekt Za děti bez dluhů se od dubna 2019 do letošního dubna soustředil také na individuální klienty a jejich dětské exekuce.  Pokračování našich snah o Česko bez dětských dluhů  - tedy projekt Za děti bez dluhů 2.0 - už se zaměří téměř výhradně na systémovou úroveň.  Kromě jiného v rámci projektu chceme i do dalších krajů šířit naše know-how a praxi zastavování dětských exekucí. Dále budeme apelovat na zpřehlednění informací o probíhajících dětských exekucích. Více informací a průběh tohoto projektu můžete sledovat na našem Twitteru, kde budeme pravidelně informovat. Pokračování nabídnou také webové stránky www.zadetibezdluhu.cz

Projekt Za děti bez dluhů je financován z programu Active Citizens Fund, který spravuje konsorcium tří organizací – Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut.

IRENA, GEORGY A MICT 
 

V dubnu se efektivně rozjelo integrační centrum MICT (MOST), které sídlí v Dominikánské ulici. Toto centrum je zaštiťováno třemi neziskovými organizace - Člověk v tísni, Ponton a TADY a TEĎ. Centrum se zaměřuje na pomoc Ukrajinským uprchlíků. Nabízí pomoc s hledáním  ubytování, vzdělávání, doktorů a s mnohým dalším. Zároveň na své půdě praktikuje jazykové kurzy či dětský koutek.

S novým integračním centrem MIST do našeho týmu přibyli také noví terénní pracovníci - Irena a Georgy. Georgyho jsme vám v minulém E-SOCIÁLu představovali jako dobrovolníka, dnes Vám ho již můžeme představit jako terénního pracovníka. Irena v TADY A TEĎ také působí v integračním centru MICT.
 

"Jmenuji se Irena Kajerová a s vypuknutím války na Ukrajině jsme se s přítelem zapojili do všemožných dobrovolnických aktivit. Existuje ukrajinská iniciativa na Facebooku, která měla před vypuknutím války 15000 lidí (teď už v ní je přes 20000), a tam se začala domlouvat dobrovolnická činnost, transfer z hranic, humanitární pomoc atd. Organizace TADY A TEĎ nám poskytla prostory, díky čemuž bylo možné se pravidelně scházet a postupně se rozsah činností zvětšoval."

Irena - terénní pracovnice pro cizince

PERLIČKA 

Oslavy započaly

V neposlední řadě jsme v květnu započali oslavy našich osmnáctých narozenin. Zahájení proběhlo formou pubkvízu v kavárně Družba. Soutěž to byla vyrovnaná, přesto chceme pogratulovat týmu Plísně Squad za výhru. Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se zúčastnili za úžasný večer, skvělou atmosféru a za vybraný příspěvek.

Náš narozeninový maraton pokračoval komentovanou procházkou. Společně jsme vyšli do ulic Plzně. V průběhu celé cesty nám Bára, Andula a Kuba představovali nejrůznější místa svou optikou - optikou sociálních pracovnic a pracovníků. Zde chceme také poděkovat všem zúčastněným za zájem o naší práci a další příjemnou akci.

DĚKOVAČKA neboli PRACOVNÍ NEKROLOG

Dnešním vydání bychom za celý tým TADY A TEĎ rádi poděkovali Jakubovi, který nás opouští. 

„ Jakub, muž mnoha tváří, odešel. Odešel do světa na zkušenou. Byl u nás v TAT úctyhodných sedm let. Jeho příchod do organizace jsem pozorovala zpovzdálí rodičovské dovolené a na spolupráci s ním jsem se opravdu těšila, takový ten typ s otazníky v očích, který vám nic nedaruje. Jakub byl zarputilý pracovník, každou nohou i rukou v jiném tématu. Začínal jako sociální pracovník, končil jako sociální pracovník se zodpovědností za oblast PR a fundraisingu. Newsletter je jeho dítě. Jeho pojetí PR nás bavilo, chytré, s přesahem, žádné rozzářené oči dětí a podané ruce pomoci. Jakub rozhodně nebyl klišé. Za téměř 20 letou práci v nezisku mě málokdo někdy tak vytočil, jako on.

Lidi jako je Jakub, nezisk potřebuje. Ironické, empatické, s nadhledem a smyslem pro humor a tahem na branku. Je mi ctí, že těch sedm let strávil právě u nás."

Jakube, díky za všechno! A za čtyři roky na viděnou!

Michala - ředitelka a zakladatelka

Alžběta Petrův  |  PR & Social media  |  TADY A TEĎ, o.p.s.
alzbeta.petruv@tadyated.org
+420 732 119 953
Chci podpořit sociální práci s přesahem
Chci číst archivní E-SOCIÁL
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Link
Website
Copyright © 2022 SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o. p. s., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp
Facebook
Link
Website
YouTube